Bitcoin Cash má za sebou halving – Jaký je stav této kryptoměny?

0
Bitcoin Cash má za sebou halving - Jaký je stav této kryptoměny?

Přibližně před šesti hodinami nejznámější fork Bitcoinu Bitcoin Cash (BCH) prošel takzvaným halvingem. Jde o událost, při které se odměna za vytěžení nového bloku sníží o polovinu. Samotný Bitcoin (BTC) si na svůj halving bude muset ještě 35 dní počkat. 

Bitcoin SV na svůj halving také teprve čeká. S největší pravděpodobností přijde až v pátek 3 – 4 hodiny po půlnoci. 

Nakonec vyhrál Antpool

Poslední blok s odměnou si pro sebe ukořistil Antpool. Stalo se tak dnes ve 14:19:22 hod. na sekundu přesně. Antpool tak svým minerům odevzdal šťavnatých 12,5 BCH s celkovou hodnotou 3 333 $.

Blok s pořadovým číslem 630 001 vytěžil také Antpool. Těžaři si od toho momentu začali zvykat na poloviční zisk. Většina minerů nyní pravděpodobně uteče na BSV a hlavně na BTC blockchain, kde jsou odměny stále „v normálu”.

Mineři opouštějí Bitcoin Cash chain

V době psaní tohoto článku se vytěžilo pouze dalších 23 bloků. Tím ukazuje, že mineři Bitcoin Cash opravdu opustili. Hashrate klesl o přibližně 40 %. S výkonem před halvingem by totiž bylo vytěženo 39 bloků.

Podobnou reakci očekáváme i na BSV chainu. Nejbližší týdny budou pro forky opravdu náročné a někdo nyní bude muset několik týdnů těžit s obrovskými ztrátami, než se obtížnost přizpůsobí této změně. To je v době začínající krize ve světě dost nepříjemné…

ZPRÁVY – V době krize je efektivní nakupovat Bitcoin – a další…

Forky rostou, Bitcoin konsoliduje

Bitcoin včera otestoval 7 500 $. Aktuálně konsoliduje těsně pod 7 300 a zřejmě se chystá na další pokus o dobytí této rezistence. Ethereum a XRP po včerejším růstu taktéž konsolidují. Dnes se tedy na trhu nic zajímavého neděje.

Tedy… pokud si odmyslíme aktivitu na forcích Bitcoinu.

coinmarketcap forky enter
Coinmarketcap forky stoupají

Je zajímavé, že stoupá hlavně Bitcoin SV. Ten je již na 215 dolarech, což je opravdu slušné. BSV se tak dostal na hodnoty před velkým dumpem.

Závěr

Bude zajímavé sledovat, jak na halving zareaguje Bitcoin. Bude jeho cena stoupat? Z dlouhodobého hlediska určitě ano a postupně by se mohla minimálně zdvojnásobit. Proč? Argumenty jsme shrnuli v tomto článku:

(Článek pokračuje pod odkazem)

Do Bitcoinu se investuje mnohem víc, než jsme si mysleli – 7000 $ pokořeno!

ANKETA

Bude podle vás cena Bitcoinu díky halvingu růst?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Také by vás mohlo zajímat:

Proč kryptoměny a světové trhy rostou? Neměly by kvůli koronaviru COVID-19 klesat? Toto jsou důvody!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno