Centrální banky brzy začnou diverzifikovat kapitál do Bitcoinu – tvrdí Pompliano

0
Bitcoin-Instituce-nákup-investor-bank

Podle předpovědi Anthonyho Pompliana bude každá centrální banka kupovat Bitcoin (BTC), aby zajistila rizika spojená s držením amerického dolaru. V twettu z 1. srpna Pompliano, spoluzakladatel a správce firmy Morgan Creek, která spravuje digitální aktiva, v nedávné zprávě uvedl, že centrální banky podobně diverzifikovaly investice do zlata.

Podobně jako do zlata investovaly centrální banky i do jiných aktiv, kde viděly potenciální zisk. Například stříbro nebo ropa. Tentokrát je možné, že s rostoucí cenou Bitcoinu budou centrální banky investovat i do kryptoměn, hlavně do BTC. Jak uvedl The Financial Times, globální centrální banky v první polovině roku 2019 koupily rekordních 15,7 miliard dolarů. Tyto peníze byly použity na diverzifikaci rezerv z amerického dolaru do zlata nebo jiných aktiv v důsledku globálního obchodního napětí. Podle zprávy představovaly centrální banky v tomto období téměř jednu šestinu celkové poptávky po zlatě.

Bitcoin jako nekorelované aktivum

Zatímco Světová rada pro zlato očekává, že geopolitická nejistota bude nadále vyvíjet tlak na centrální banky, aby budovaly zlaté rezervy. Pompliano nyní předpovídá, že banky se obrátí i na Bitcoin jako na uschování hodnoty, která nesouvisí s tradičními aktivy. Napsal:

„Počkejte, až se centrální banky dozvědí o nekorelujícím profilu Bitcoinu. Každá centrální banka bude kupovat Bitcoin.“

Nová prognóza navazuje na nedávnou diskusi v CNBC Africa mezi Pomplianem a Peterem Schiffem, který řekl, že Bitcoin se stal nějakou formou náboženství a že investoři jen doufají, že zbohatnou ze svých majetků, zatímco budou slepí vůči realitě. Schiff řekl: „Když jste v bublině, nemůžete ji vidět,“ a tvrdil, že Bitcoiny nemají reálnou hodnotu.

Předtím šéfredaktor Forbesu Steve Forbes uveřejnil otevřený dopis generálnímu řediteli Facebooku Marku Zuckerbergovi. Steve v listu, který poslal zakladateli Facebooku, doporučil, aby facebooková kryptoměna byla krytá zlatem. Podle společnosti Forbes se projekt kolem Facebook kryptoměny Libra stane „jedním ze skutečných držitelů reálné hodnoty“, ale to pouze v případě, pokud bude krytý například zlatem, stříbrem nebo jiným drahým kovem.

Zdroje:
cointelegraph.com
APompliano

Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu Twitteru.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Lubo K.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno