CME Bitcoin futures brzy expirují! Blíží se velký dump?

0
CME Bitcoin futures brzy expirují! Blíží se velký dump?

Trh s kryptoměnami tento týden opět ukazuje sílu. Bitcoin už od pondělí posílil o 800 $ (13 %) a aktuálně se obchoduje za 9500 $. Největší růst přišel v posledních dvou dnech. Stále je však uvězněn v konsolidačním pásmu mezi 8700 – 10 000 $ a čeká se, na kterou cenu Bitcoin nakonec půjde.

Poslední šance LEVNĚ získat Bitcoin? Bohatí nakupují nyní! Kdy začnete vy?

Bitcoin i altcoiny jsou v této krizi bullish

A situace opravdu nemůže být složitější. Trh s kryptoměnami vstoupil do první ekonomické recese. Bitcoin byl přitom vytvořen v roce 2009 jako odpověď na krizi. Každý tedy s napětím sleduje, co s ním bude. Zatím si na začátku krize drží svou hodnotu na rozdíl od akcií.

I altcoiny pozitivně reagují na nedávné pohyby BTC. Ethereum za posledních 24 hodin vytvořilo krásný zisk 6 % a aktuálně testuje rezistenci na hladině 220 $. Za zmínku stojí i Tezos (+6 %), hvězdou dnešního dne je ale jednoznačně Cardano, které předvedlo pumpu o téměř 20 %.

Vládci trhu s kryptoměnami – Manipuluje makrocenou Bitcoinu pár bohatých lidí?

CME Bitcoin futures brzy expirují! Blíží se velký dump?

1D BTC / USD – Bitstamp

Jaký vliv bude mít expirace CME Bitcoin futures?

Párty na trhu s kryptoměnami ale nemusí vydržet věčně. Blíží se totiž futures kontraktů na burze CME. Okolo data expirace většinou můžeme na trhu pozorovat různé manipulace. Futures na CME totiž mají jeden háček. Každý kontrakt má datum, kdy se prostě musí uzavřít, ať už v zisku nebo ve ztrátě. Aby si tedy instituce snížily ztrátu nebo zajistily větší zisk, obvykle před expirací pumpují nebo dumpují Bitcoin.

Z historických dat vyplývá, že v 75 % případů cena Bitcoinu po expiraci klesla.

Aktuálně je o CME Bitcoin futures na trhu obrovský zájem, stejně jako o Bitcoin. Ten v současné ekonomické krizi působí jako magnet a začíná ho nakupovat stále více tradičních investorů či miliardářů, kteří si chtějí chránit své peníze před inflací.

Jak jsme nedávno informovali, Open interest na CME nikdy nebyl větší. Zbývá nám tedy jen počkat pár hodin a zjistit, jak nakonec Bitcoin zareaguje. K expiraci dojde dnes v 15:00.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno