Co je nutné vědět o korekčních strukturách – Elliot wave – 10. část

0
Co je nutné vědět o korekčních strukturách - Elliot wave - 10. část

Zdravím všechny čtenáře magazínu. V minulých dílech o Elliot wave jsme se společně podívali na impulsní vlny. Co ale následuje po dokončení této struktury? Vždy se vytvoří ABC korekce. A právě to bude hlavním tématem dnešního článku.

Na kterémkoliv trhu a jakémkoliv time frame můžeme rozpoznat 3 různé struktury cenového vývoje. Impulsní, korekční a sideways. O impulsní struktuře jsme si řekli více v minulých dílech. Dneska se podíváme na korekční strukturu.

Elliot wave, Co je třeba vidět o korekčních strukturách - Elliot wave - 10. část

Teorie Elliot wave pro korekční strukturu je následující:

  • Vlna A označuje začátek korekční struktury. Má velmi často divný tvar, který je hůře čitelný. Někdy se dokonce nedá přesně identifikovat, jaký vzor se v této v vlně nachází. Proto pokud vidíme divné cenové pohyby, je jasné, že jde o korekční strukturu.
  • Vlna B má nejčastěji tvar trianglu. V této vlně kromě tohoto standardního patternu můžeme vidět hlavně na BTC vzor Bartová hlava. Až na několik výjimek, které si ukážeme v dalším dílu, nesmí jít tato vlna výše, než je začátek celé korekce. Jinak je celá korekční struktura invalidation. Vlna B má retracement 50 %, 61,8 %, 76,4 % nebo 85,4 % vlny A.
  • Vlna C je poslední korekční vlna. Dokončení této vlny a zároveň celého cyklu je mezi hodnotami 50 % až 61,8 % impulsních vln. Vyznačuje se divnou strukturou a může mít tvar wedge.

Korekční vlny se velmi těžko dají obchodovat. Stejně i tvorba strategie pro tyto struktury je velmi náročná. Proto se doporučuje obchodovat pouze impulsní vlny, čili obchodovat s trendem.

Pokud tě zajímá obchodování přes Elliotovy vlny, naši tradeři na Trading11.com každý den připravují analýzu na několik kryptoměn na základě Elliot wave teorie. Pokud se chceš naučit obchodovat na základě Elliot wave, přidej se do naší Vysoké školy tradingu.

V další části se podíváme na sideways struktury.

Předchozí díly:

Ziskové obchodování na kryptoměnách pomocí impulzních cyklů – Elliot wave – 8. část

Elliot wave – Proč se právě tento obchodní styl vyplatí používat v tradingu – 7. část

Jak predikovat cenový vývoj na Bitcoinu i na několik let – Elliot wave – 6. část

Obchodování podle Elliotových vln – Originální způsob, jak predikovat vývoj trhu – 5. část

Obchodování podle Elliotových vln – Základy

Obchodování podle Elliotových vln – Jak správně analyzovat graf

Obchodování podle Elliotových vln – Těmto chybám byste se měli vyhnout

Obchodování podle Elliotová vln – Proč nejsem na burze úspěšný?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno