Fibonacci Extension – Víte, kdy vystoupit z trhu?

0
Fibonacci

Ve Fibonaccim pokračujeme i nadále. Dnes se podíváme podrobněji na indikátor zvaný “Fibonacci Extension”. Ještě jste o něm neslyšeli? To vůbec nevadí, protože tento článek vám vysvětlí úplné základy k obchodování tohoto indikátoru.

Co je Fibonacci Extension?

Opět tu máme indikátor, který je založen na Fibonacciho posloupnosti a poměrech a funguje výborně zejména díky tržní psychologii. Fibonacci Extension však slouží k určení, kdy z trhu vystoupit. Dalo by se říci, že jde zčásti také o „opak“ Fibonacci retracementu (berte to však s velkým odstupem), protože ten nám většinou ukazuje, kdy máme do trhu vstoupit. Je však nutno podotknout, že spolu fungují tyto dva indikátory opravdu velmi přesvědčivě.

Podobně jako Fibonacci Retracement, tak i Fibonacci Extension má několik hlavních hladin. Mezi ty nejzákladnější a nejpodstatnější patří 50 %, 61,8 %, dále pak i 100 % a 123,8 %. Samozřejmě, že jich je více, avšak právě tyto čtyři jsou z psychologického hlediska pravděpodobně ty nejpodstatnější. Trh se u nich nejčastěji otáčí a reaguje na ně.

Jak zakreslit Fibonacci Extension na grafu?

Na graf se zakresluje následovně. Podobně jako v případě Fibonacciho retracementu začínáme označením dna (1. klik). Následně označíme úplný vrchol (opět stejně jako v případě Fibonacciho retracementu – 2. klik). No a pak přijde ten třetí a nejpodstatnější „klik“. Ten dáte na úroveň, na níž nastal odraz ceny směrem nahoru.

Nad svíčkovým grafem se vám následně objeví Fibonacci extension levely (50 %, 61,8 % atd.), a to je přesně to, co chcete. Hodně z těchto levelů vám totiž naznačí, kdy byste měli vystoupit z vaší long pozice. Fibonacci extension fungují výborně ve spojení s Elliott Waves a také ve spojení se supporty a rezistencemi.

fibonacci extensions

Využití Fibonacci Extension pri ATL

Velmi zajímavé je využívat Fibonacci Extension při ATL (All time low). Uveďme si příklad. Cena altcoinu výrazně klesá dolů a dostává se na hodnoty, kde ještě nikdy nebyla. To znamená, že žádné supporty a rezistence nedokážete určit. A právě tehdy můžete použít Fibonacci Extension (při downtrendu jako indikátor na short a následně otočení trendu).

Ptáte se jak? Přesně naopak, jak tomu bylo u longu. Čili v tomto případě si označíte prvním klikem vrchol, kde končil růst, a začalo se klesat. Pak si označíte nejnižší bod, který klesání dosáhlo (pak přišel opět menší růst). A následně označíte hladinu, na níž se graf začal opět otáčet zpět dolů. Pod grafem se vám tak zase zobrazí Fibonacci Extension levely, které v daném případě mohou sloužit jako případné body odrazu a otočení trendu směrem nahoru.

Vřele doporučuji Fibonacci Extension, který je ideálním doplňkem k indikátoru Fibonacci Retracement, se naučit správně používat a zahrnout do portfolia indikátorů, které je vhodné znát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno