Fraktální analýza – BTC bude mít po halvingu velkou naději na růst – Naznačuje to tento graf

0
Hamižnost retailových investorů – Ve velkém nakupují „levné“, ale možná bezcenné akcie

Zbývá necelý měsíc do halvingu BTC. Tato významná fundamentální událost měla vždy v minulosti výrazný dopad na cenu BTC. Ať už v roce 2016 nebo 2012. Cena BTC začala několik týdnů po halvingu (nebo i po snížení odměny pro minery) růst, až dokud nedosáhla ATH. Bude se tato struktura cenového vývoje opakovat i během tohoto roku?

Halving a minulost BTC

Halving nepochybně vždy v minulosti měl vliv na cenu BTC. Šlo o jakési palivo do rakety s názvem “růst BTC”. Podle historických grafů přibližně rok před halvingem jsme na grafu mohli sledovat jakýsi první nádech. Bitcoin udělal během několika měsíců více než 100% zisk a v čase halvingu byl delší dobu v konsolidační struktuře. Ten pravý růst začal až několik týdnů (případně měsíců) po halvingu.

Na grafu celé historie vývoje ceny BTC můžeme sledovat 4 cykly. Z toho u dvou můžeme spekulovat, zda šlo o rozdílné cykly, nebo je můžeme považovat za jeden větší. Co je důležité zmínit, je fakt, že cena BTC nikdy jindy nezačala výrazně růst, pouze těsně po halvingu. Je to poměrně podivný jev, jaký nenajdeme na žádném dalším aktivu, avšak může nám to dávat jasný signál, kdy cena bude růst a kdy klesat. V období jednoho roku po halvingu vždy cena rostla, až dokud nedosáhla nové ATH, pak přibližně dalších 12 až 20 měsíců cena vždy v minulosti klesala. Něco podobného se může zopakovat i během následujících 3 měsíců. Pojďme se tedy podívat na fraktální podobnosti z minulých halvingů.

Mohlo by vás zajímat: ZPRÁVY – Binance přináší nový kryptofond – Konkurence mezi výrobci mining zařízení roste

Fraktální podobnost cenového vývoje

Fraktál BTC, Obrázek od Nunya Bizniz (Twitter)

Na těchto dvou grafech můžeme vidět srovnání cenového vývoje z předchozích období v době halvingu. Během této klíčové fundamentální události byla cena vždy v konsolidační struktuře. Až s přibližně 100dením “zpožděním” se začal ten pravý růst (na jaký i teď čekáme) až na nové ATH. Na grafu si můžeme všimnout ještě jedné zajímavosti. Cena vždy po halvingu rapidně spadla a až po tomto velkém poklesu se začal nový bullish cyklus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno