Které země patří mezi špičku v adopci kryptoměn?

0
Crypto, BTC ETH, adopce, adoption, k-mag

Každého z nás určitě napadne, že mezi špičku v adopci kryptoměn budou zcela jistě patřit státy, jako je USA, Jižní Korea či Japonsko, jenže tomu tak není. I když spousta společností a projektů pochází z těchto států, neznamená to, že zde bude  adopce kryptoměn největší.

Turecko

Na prvním místě se umístilo Turecko, které patří na špici již delší dobu. Zájem o kryptoměny v této zemi je způsoben hlavně nedůvěrou ve vládní a bankovní složky. Národní měna je totiž vystavena náhlými skoky hodnoty, a to hlavně kvůliy nátlaku a sankcím ze strany USA. Proto spousta lidí přechází z fiat do „bezpečnější“ zóny kryptoměn.

Podle výzkumu by kryptoměny mělo vlastnit či někdy vlastnilo 20 % Turků, avšak tyto výsledky nebudou reálné. Mimo jiné, turecká vláda taktéž zvažovala vlastní kryptoměnu pod názvem „Turkcoin“, avšak o tomto projektu již delší dobu nic nevíme.

Brazílie

Na druhém místě najdeme Brazílii, která se zmítá v hospodářské krizi. V dubnu dosáhla inflace v zemi nejvyšší míry za poslední 4 roky. Ve stejném měsíci Brazílie zobchodovala rekordních 100 000 Bitcoinů za 24 hodin. To je více než 2 miliardy BRL (téměř 500 milionů USD).

Stejně tak jako v Turecku s rostoucí inflací a neslavně zkorumpovanou vládou není žádným překvapením, že adopce kryptoměn v této zemi roste.

Kolumbie

O druhou příčku podle průzkumu se s Brazílií dělí Kolumbie s 18 % populace, která využívá kryptoměny. Ovšem opět musíme dodat, že reálně budou tato čísla menší. Avšak na rozdíl od předchozích zemí je vláda v Kolumbii přívětivá ke kryptoměnám, hlavně k Bitcoinu.

Mnoho lidí zde používá Bitcoin jako způsob, jak chránit své bohatství. Zároveň část lidí používá kryptoměny k financování svých mezinárodních podniků nebo je využívají jako investiční nástroj.

Máte rádi Cardano? Přečtěte si náš výhled pro Cardano v letech 2020 – 2025

Cardano (ADA) 2020-2025 – Je Cardano dobrá investice?

Argentina a Jihoafrická republika

Na děleném třetím místě s 16% populací, která vlastní nebo vlastnila krypto, najdeme další jihoamerický stát, a tím je Argentina. V Argentině stejně tak jako v Brazílii panují problémy s velkou inflací, která zde dosahuje dokonce až 54 %. Mimo to je Bitcoin velice podporován státem, kdy už si můžete Bitcoinem zaplatit dokonce i lístek v MHD. Není tedy divu, že spousta lidí investuje do kryptoměn.

Na tomto děleném místě se nachází také Jihoafrická republika. I přes nedávné velké regulační omezení zde spousta lidí používá kryptoměny jako možnost, jak posílat mezinárodní platby, chránit svůj majetek a investovat.

Adopce v ostatních zemích

A jak si vedou ostatní země? To si můžete prohlédnout v tabulce níže. Tato čísla nejsou sice příliš reálná, ale mohou být dobrým indikátorem trendu, který v těchto zemích nastává.

cryptocurrency adoption around the world

Závěr

V článku jsme čerpali z veřejného průzkumu společnosti Statista. Výsledky z tohoto průzkumu nemůžeme brát příliš vážně, protože reálná čísla budou určitě nižší. Ovšem můžeme si udělat obrázek o tom, v jakých zemích jsou kryptoměny populární a kde jsou ještě na začátku adopce mezi podniky a obyvateli.

Co číst dál?

Cardano (ADA) 2020-2025 – Je Cardano dobrá investice?

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno