Na vývoji Bitcoinu se aktivně pracuje, konkurence je však velká – Sesadí někdo BTC z trůnu?

0
zprávy bitcoin dolů

Bitmex nedávno zveřejnil zprávu, v níž uvádí, že vývoj Bitcoinu stále pokračuje a o samotný vývoj je velký zájem. Pohled na klíčové hráče odráží větší zájem o škálovatelnost a uvedení této největší kryptoměny do pozice pro efektivní hromadné využívání a adopci.

Množství projektů

Zpráva Bitmexu ukazuje, že Blockstream a Lightning Labs se staly bezpochyby nejlepšími institucemi, které se zabývají vývojem BTC. Ve snaze vytvořit dlouhodobá řešení v souvislosti s výzvou škálovatelnosti obě nalévají významné zdroje do side chain, které slibují zmírnění přetížení v hlavní síti.

Mohlo by vás zajímat: Whale alert: 15 855 BTC se přesunulo na anonymní peněženky! Co plánují velryby?

Při pohledu na financování rozvoje se situace stává méně přehlednou. Existuje několik nezávislých subjektů, které poskytují financování pro celou řadu BTC projektů, z nichž většina je nezisková. Chaincode Labs a MIT DCI jsou na prvním místě tohoto seznamu, v tomto prostoru však hrají roli i některé další, například DG Labs a Square Crypto.

Bitmex zaznamenává celkem 33 hlavních přispěvatelů k aktuálnímu vývoji Bitcoinu. Přispěvatelů však zřejmě existuje mnohem více, ale je obtížné je vystopovat. Přesto není pochyb o tom, že Bitcoin je nadále dobře podporován.

Je zajímavé, že nadace Bitcoin Foundation, kdysi klíčový člen všeho, co se týkalo Bitcoinu, upadla do temnoty. I když je stále technicky aktivní, zdá se, že není zapojena do žádné významné práce.

Mohlo by vás zajímat: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

Vývoj a konkurence

Zatímco vývoj Bitcoinu je velmi různorodý, altcoiny mají obecně mnohem centralizovanější týmy. Například Ethereum a Iota mají více než sto vývojářů. Toto centralizovanější uspořádání má své nevýhody, zároveň však umožňuje těmto platformám posunout se vpřed s jasnou vizí a účelem.

Mohlo by vás zajímat: Která kryptoměna je mezi investory nejoblíbenější? Výsledek vás (ne)překvapí!

Vzhledem k současné konkurenci mezi altcoiny není překvapující, že největšími hráči ve vývoji BTC jsou ti, kteří se snaží zvýšit efektivitu sítě. Obhájci Bitcoinu plně chápou, že jeho současná architektura neumožňuje vysokou kapacitu sítě a současné řešení škálování zůstávají nekompletní. Tento problém musí být vyřešen, pokud má Bitcoin zůstat největší kryptoměnou i nadále.

Není pochyb o tom, že do oblasti blockchainu se brzy přesune mnohem více pozornosti. Ve skutečnosti je tato technologie v současnosti nejrychleji rostoucí oblastí informatiky. Celkový obraz posiluje argument, že technologie blockchain se stala stálým prvkem moderního života. Vývoj Bitcoinu je zdravý a rozmanitý. Nyní však není ani zdaleka jediným významným hráčem v tomto prostoru a konkurence je velká.

Mohlo by vás zajímat: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji

Co číst dál?

Bitcoin opět v červených číslech: Tyto cenové úrovně nás budou zajímat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno