Podívejte se na 3 důvody, proč krize pomůže Bitcoinu dobýt svět!

0
Podívejte se na 3 důvody, proč krize pomůže Bitcoinu dobýt svět!

Koronavirus ovlivňuje celý svět a velmi nepříznivě i světovou ekonomiku. Svět v současnosti čelí nejhorší finanční krizi za poslední desetiletí. Rostou obavy z toho, že by mohla začít dlouhá recese. Tato hospodářská krize ale bude hrát klíčovou roli i při adopci kryptoměn. Roli budou hrát tři klíčové faktory.

Adopce Bitcoinu vyletí prudce vzhůru

Kritici nesouhlasí s rozhodnutím Federálního rezervního systému USA vytisknout biliony dolarů, aby pomohly zmírnit rostoucí míru nezaměstnanosti v zemi. Je zcela jisté, že tento krok způsobí inflaci, která bude mít obrovský vliv na stovky milionů lidí v nerozvinutých zemích, které spoléhají na dolar jako zabezpečující prvek proti svým slabým národním měnám.

Mohlo by vás zajímat: Whale Alert: 15 855 BTC se přesunulo na anonymní peněženky – Co chystají velryby?

Jednoduše řečeno, dolar je už desetiletí důvěryhodnou tvrdou měnou i za hranicemi USA. Vzhledem k tomu, že v současnosti je tato jeho vlastnost ohrožena, Bitcoin a další kryptoměny se zdají být mnohem atraktivnější než alternativy. Různé země dokonce ještě před současnou krizí stále více přijímaly kryptoměny. Strach ze slabšího dolaru tento proces zřejmě urychlí.

Decentralizace > centralizace

Současná začínající hospodářská krize dokazuje, že současný globální měnový rámec je mnohem slabší, než se původně předpokládalo. Bitcoin už dlouho nabízí alternativu, protože umožňuje držet a používat aktiva, aniž byste se museli spoléhat na centralizované instituce.

Čtěte také: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

Zatímco pokles ceny BTC a i ostatních kryptoměn za posledních několik týdnů může být frustrující, hodleři mohou být klidní. Ústřední orgány jim totiž samozřejmě nemohou zabavit nebo znehodnotit jejich kryptoměny. Tato skutečnost má celkem vysokou váhu a mohla by přilákat ty, kteří již ztratili důvěru v původní finanční systém. I navzdory nedávným propadům se zdá, že Bitcoin je poměrně jasnou volbou.

Je čas konsolidace

Existuje obrovské množství altcoinů, které nabízí málo možností využití v krypto prostoru. Některé alty jsou užitečné a slibné, avšak mnoho z nich nemá žádný jedinečný účel. Nyní je ten čas, kdy nastane konsolidace kolem nejsilnějších platforem založených na blockchainu.

Bitcoin, Viz 3 důvody, proč krize pomůže Bitcoinu dobýt svět!

Malé bezvýznamné altcoiny ztratí pozornost, která se bude upírat na kvalitnější přední projekty. To přinese užitek hlavně Bitcoinu a pár dalším. Poskytne také institucionálním investorům a velkým podnikům jasnou volbu při hledání solidních platforem, které lze přijmout. Pro některé individuální investory a obhájce může být tento proces bolestivý, ale vytvoří mnohem zdravější prostředí pro dlouhodobé přijetí blockchainu a kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: TOP 5 kryptoměn, které nesmějí chybět ve vašem portfoliu

Shrnutí

Obecně platí: 100 lidí, 100 chutí. Výše zmíněné důvody si určitě najdou i své odpůrce, kteří mohou nesouhlasit. Jeden fakt ale nemůže popřít nikdo – jedinečná vlastnost kryptoměn, že je jich omezený počet, může hrát v budoucnu ještě důležitou roli. Jaký máte názor vy? Podělte se s námi v komentářích!

Můžete si přečíst:

Manželka zesnulého Steva Jobse investovala minimálně $5 milionů do kryptoměny!

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno