POZOR! Podvodníci z PlusToken opět přesouvají tisíce BTC na burzy – Způsobí to cenový propad?

0
Pozor! Podvodníci z PlusToken opět přesouvají tisíce BTC na burzy - Způsobí to cenový propad?

Plustoken je jedno z největších Ponzi schémat nejen v krypto světě. Podobá se svou strukturou a rozšířením komunity o něco známějšímu podvodu Bitconnect. Tato společnost se chlubí 300 000 aktivními uživateli, kteří měli údajně investovat dohromady několik desítek tisíc BTC.

Plustoken je aktuálně jedno z největších Ponzi schémat na světě, do které investovali desítky tisíc lidí. Na webu dokonce udávají, že se do tohoto projektu registrovalo až 300 000 lidí. Množství investovaných Bitcoinů se odhaduje podle dostupných informací z peněženek na několik desítek tisíc. Autoři a zaměstnanci tohoto Ponzi schéma pravidelně každý měsíc posílají tyto Bitcoiny na burzy, kde je postupně prodávají.

Jeden z analytiků v oblasti krypto peněženek na svém Twiterrovém účtu uvedl, že za posledních 24 hodin bylo hromadně přesunuto až 13 000 BTC.

Pokud by PlusToken začal tyto Bitcoiny prodávat, cenový propad může být extrémní. V řádech několika desítek procent. To by mohlo znamenat propad až k dlouholetým nejnižším hodnotám. Podezření na chystaný výprodej velkého množství BTC se objevil již minulý měsíc, kde mezi peněženkami PlusTokenu bylo převedeno až 12 000 BTC. Přesun proběhl mezi několika peněženkami a účty na burze.

Momentálně není přesné známo, kolik BTC skutečně vlastní. Záznam o držení 12 000 Bitcoinů může být pouze orientační, protože neznáme seznam všech peněženek, které toto  Ponzi schéma vlastní. Stejně tak nevíme, kolik mincí už stihli prodat a kolik nadále vlastní na peněženkách. Nejvíce mincí by mělo být údajně na burze Huobi.

Možná vás bude zajímat: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji

Kolik tedy mohou vlastnit BTC?

PlusToken při sbírání mincí uživatelům sliboval vysoké zhodnocení kapitálu a 100% bezpečnost držení kryptoměn, včetně Bitcoinu, na jejich peněženkách. Později se vše otočilo opačným směrem a z projektu se stal mega podvod. Za celou dobu fungování podle některých zdrojů vybrali přes kryptoměny EOS, ETH a BTC kapitál v hodnotě okolo 2 miliard dolarů, což představuje objem až 200 000 Bitcoinů. Nejvíce do tohoto projektu investovali občané z Činy a Jižní Koreje.

Na závěr

Pokud se rozhodujete investovat své peníze do nějakého neznámého projektu, důkladně si ověřte všechny informace o zakladatelích. Nevěřte vymyšleným zaručeným ziskům v podobě například 100% zhodnocení za měsíc. Jestli vám někdo něco takového slibuje, je jasné, že jde o podvod. Nejenže ztratíte obrovské množství peněz, které tam investujete, ale i majitelé projektu tyto mince, například BTC, následně prodávají na burze a tlačí cenu dolů.

Měli byste si na důchod spořit v Bitcoinu? Shrnutí pro a proti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno