Tato data naznačují, že stabilní cenový růst BTC může pokračovat několik desetiletí

0
Tato data naznačují, že stabilní cenový růst BTC může pokračovat několik desetiletí

Bitcoin během tohoto týdne zaznamenal šílený růst. Z přibližně 7 000 USD vystřelil až na 9 000 USD. Bude tento bullish trend pokračovat? A dostane se brzy například i na 200 000 USD?

V dnešním článku se podíváme hned na několik silných fundamentů a indikátorových signálů, které naznačují dlouhodobý růst BTC. První z nich je množství aktivních peněženek.

Nárůst peněženek s více než jedním satoshi

Množství aktivních BTC peněženek každý rok roste exponenciálním tempem. Zatímco v roce 2010 jich bylo jen několik stovek, nyní je jich už téměř 30 milionů. Jen za poslední rok síť zaznamenala téměř 50% nárůst.

Tato data naznačují, že stabilní cenový růst BTC může pokračovat několik desetiletí
Bitcoin: Adresy s nenulovým zůstatkem (zdroj: Glassnode)

Samozřejmě je třeba podotknout, že BTC peněženku nelze na první pohled identifikovat, abychom zjistili, komu patří. Proto nevíme, zda někdo například v roce 2010 měl jen jednu a nyní jich vlastní například 1 000. Na druhé straně je zjevné, že se toho od roku 2015 hodně změnilo. Bez pochyb nejenže přibylo množství nových aktivních BTC wallet, ale i krypto  burzy hlásí vysoký nárůst nových uživatelů. Tento údaj přesně zapadá k údajům o nárůstu aktivních BTC wallet.

Možná tě bude zajímat: BitMEX uzavírá svou platformu pro japonské uživatele – Proč?

Otevření nových burz

Během posledního velkého bullish cyklu byl akutní nedostatek burz, kde se dalo koupit větší množství mincí. Kromě směnáren Bittrex a Bitfinex prakticky neexistovaly další velké burzy. Až během let 2017, 2018 a 2019 vznikly nové, několikanásobně větší burzy, jako jsou například Huobi, Binance a Bakkt. Díky těmto burzám si mohou už i institucionální investoři bez větších omezení v poměrně vysoké likviditě skupovat BTC, kolik jen chtějí a kdy chtějí.

Stabilita a regulace

Regulace a zásah státu do kryptoměn sice na první pohled nezní moc pozitivně, jelikož BTC má být podle původního konceptu decentralizovaný. Neměly by do něj vůbec zasahovat velké státy, které se i tak každé aktivum snaží co nejvíce centralizovat. Na druhé straně je nutno podotknout, že mnoho členů krypto komunity odešlo kvůli velkému množství scam projektů, kde ztratili své peníze. Kryptoměny tak z velké části získaly divnou pachuť. Tak jako se nemá krást v reálném světě, stejně by se nemělo ani v tom digitálním. Proto je dost na místě nastavit regulace tak, aby nováčci byli co nejvíce směrováni na kvalitní a legit burzy typu Binance, Coinbase a Huobi. Mnoho států, včetně Venezuely, Číny a Ruska, se svojí politikou úspěšné snaží eliminovat nelegální projekty. Dobrý příklad je i zásah SEC vůči několika burzám, například Bitmexu, kde je zjevné, že něco není úplně v pořádku. Nemůže přece burza během obchodování aktivně vypadávat a hlásit chyby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno