BitMEX uzavírá svoji platformu pro japonské uživatele – Proč tomu tak je?

0
BitMEX uzavírá svoji platformu pro japonské uživatele - Proč tomu tak je?

Burza kryptoměn BitMEX oznámila, že omezí japonské obyvatele v obchodování na jejich burze. To znamená, že se již nebudou moci registrovat a ani obchodovat. Napsala to na svém blogu již v úterý. 

Zákaz obchodování od 1. května

Burza BitMEX oznámila v úterý na svém blogu, že omezí japonské obyvatele v registraci na platformu počínaje 30. dubna a zakáže používání této platformy počínaje 1. květnem pro stávající japonské obyvatele.

Podle oznámení BitMEX stávající japonští obyvatelé nebudou moci zadávat příkazy, které by otevřely novou pozici nebo zvýšily stávající otevřenou pozici. Otevřené pozice nebudou jinak ovlivněny a budou pokračovat v souladu s podmínkami příslušné smlouvy.

Reakce na změny v japonském zákoně

Omezení jsou reakcí na změny japonského zákona o finančních nástrojích a burzách a japonského zákona o platebních službách, které jsou účinné od 1. května 2020. BitMEX se však zavázal pokračovat ve spolupráci s japonskými regulačními orgány na podporu svých cílů pro japonský trh.

Mohlo by vás zajímat: 3 fundamenty, které mohou způsobit dump Etherea – Padne na 100 $?

BitMEX ovšem nepolevuje v investování

Ačkoli BitMEX ustoupil ze své přítomnosti v Japonsku, burza pokračuje v investování do CoinDCX. Plánuje expanzi do dalších geografických oblastí včetně Indie. Firma oznámila, že by 5. května 2020 zahájila Quanto futures kontrakt ETH/USD. Nový produkt bude prvním svého druhu na trhu. Burza také v únoru spustila na své platformě nový pár k obchodování, a to XRP za USD s pákovým efektem.

Není to poprvé, kdy se BitMEX potýkal s regulačními úřady. Burza byla údajně vyšetřována Komisí pro obchodování s komoditami a futures v USA za to, že obchodníkům se sídlem v USA umožnila používat její platformu v prosinci 2019, aniž by měla pro to povolení.

Závěr

Zákaz obchodování pro rezidenty z Japonska je špatnou zprávou pro burzu, nemělo by ji to ale nějak omezit. Platforma se tento rok snaží rozšířit do vícero zemí, kde získá své klienty. Ovšem neznamená to, že burza bude uzavřena natrvalo. Jak jste se mohli dozvědět výše, firma spolupracuje s vládními orgány země na vyřešení potřebných podkladů pro fungování na trhu.

Co číst dál?

ZPRÁVY – 1 cent za kilowatthodinu? V Číně je to možné! – 66 % Evropanů vnímá Bitcoin pozitivně

Zdroj:
cryptopotato.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno