[PŘEHLED TRHU] Bublina praskla – Bitcoin i altcoiny míří na support

0
bubble

Trh s kryptoměnami tento týden nevypadal zrovna nejlépe a medvědi využili tuto šanci, aby uzavřeli weekly svíci co nejníže. Před sebou máme posledních několik hodin obchodování, ale už teď je jasné, že bude červená a pěkně vysoká. Bitcoin vytvořil nižší high než na začátku měsíce a je velmi pravděpodobné, že korekce bude pokračovat.

Bitcoin – Ukázkové prasknutí bubliny

Bitcoin na daily grafu vytvořil ukázkový „bubble pattern“ – tedy parabolický růst, který po skončení ještě vytvoří druhý, menší vrchol – takzvaný bull trap.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Pro srovnání, zde je zmíněný bubble pattern:Fázy bubliny

Fáze bubliny: Aktuálně jsme již za fází „return to normal“, a pokud budeme pokračovat „podle plánu“, tak až nyní začne téct krev. Propad se zastaví až na supportu 6000 $, a to ještě budeme rádi.

Ethereum

Ethereum dnes zažívá velmi nepříjemný den. Propadlo se více než jakýkoli jiný high-cap altcoin, snad s výjimkou BSV. Není tedy v dobré společnosti. Po 12% poklesu nakonec narazilo na relativně slabý support na hladině 230 $.

1h ETH/USD - Bitstamp
1h ETH/USD – Bitstamp

Pokud bude Bitcoin pokračovat v propadu, můžeme očekávat proražení tohoto supportu a brzy otestujeme 200 $. Tato hodnota by již mohla něco vydržet.

XRP – Nepřesvědčivé výkony

Nedávno jsme s vámi sdíleli vtipné video, které tvrdí, že XRP je na cestě na 10 000 $ a v budoucnu překoná nejen Bitcoin, ale nahradí i dolar jako světová rezervní měna. Bohužel XRP momentálně rozhodně nevypadá dobře. Neschopnost překonat hranici 0,5 $ a nízká volatilita během růstu altcoinů koncem minulého měsíce investory nepřesvědčila a dnes už testujeme 0,3 $!

Litecoin – Zase v dvojciferných číslech

Litecoin se po krátkém výletu nad 100 $ zase stáhl zpět a momentálně se již obchoduje za 92 $. Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali pokles o téměř 10 %. Je nepříjemné sledovat, jak snadno byla proražena trojciferná hranice.

Zdá se, že hype okolo halvingu už pominul. Nebo ne? Na to se podíval náš analytik Ľubo. Jeho analýzu naleznete zde (rozhodně doporučujeme přečíst):

[Analýza] LTC – Konec korekce a poslední růst ceny před halvingem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno