Počet Bitcoin ATM roste rekordním tempem! Kolik jich je v České republice?

0
Proč narostl počet Bitcoin ATM za 3 roky o 500 %?

Odpůrci kryptoměn opravdu velmi často a rádi hovoří o tom, jak je Bitcoin nepoužitelný, nebezpečný nebo nevyzrálý. Rovněž hovoří o tom, že se jím nikde nedá platit a proto nemůže jít o kryptoměnu (ani měnu celkově). Avšak celková adopce na tom vůbec nemusí být tak špatně. Mluví o tom zejména fakt, že Bitcoin ATMs neustále přibývají. A to poměrně rapidně rychle.

Sledujte coinmagazin na facebooku.

Nastal boom s Bitcoin ATM?

Počet Bitcoin ATM se neustále zvyšuje. Za posledních 5 let (od roku 2014, kdy se začínaly objevovat první ATM) až dodnes jich vyrostlo již více než 7300. Toto číslo se samozřejmě neustále zvětšuje a můžeme předpokládat, že se bude zvětšovat ještě rychleji.

Celkově je na světě zhruba 550 různých operátorů, kteří aktuálně spravují Bitcoin ATM v 74 státech světa. Nejvíce jich je pochopitelně v Americe. Až 62,3 % všech Bitcoin ATM je v USA (5125), přičemž následuje Kanada se 713, Spojené království s 282, Rakousko s 131 a Španělsko s více než 82 automaty. Pro zajímavost, na Slovensku by mělo být 0.6 % ATM (42) a v Česku kolem 1 % (70). V rámci světa tak nejde o nic extra, avšak v rámci Evropy patří obě země do TOP 10 v počtu Bitcoin ATM.

Navíc, velkým pozitivem je i to, že průměrný denní počet nainstalovaných nových Bitcoin ATM rovněž neustále stoupá. Aktuálně se toto číslo drží na hranici 5,3 Bitcoin ATM, avšak hodnoty jako 6,5 až 7 Bitcoin kiosků za den se vyskytují poměrně často. Pokud vás zajímá více statistik ohledně Bitcoin ATM a jejich přibývání, klikněte zde.

Proč jde o dobrou zprávu?

Bitcoin automat je pravděpodobně jeden z nejjednodušších způsobů, jak se můžete dostat k Bitcoinu. Ve velké většině případů jde rovněž o anonymní způsob. Další výhodou je samozřejmě i to, že si můžete svůj Bitcoin směnit v jiné zemi za domácí měnu (ne všechny automaty však umí i skupovat BTC za peníze). Není však k tomu třeba žádná burza nebo třetí strana, což je také důvodem, proč jsou tyto stroje tak populární.

Samozřejmě, že jakási pomyslná „daň” za všechny výhody BTC automatů je to, že většinou mají vyšší transakční poplatky než klasické burzy nebo směnárny. Nejde však o žádné extrémní poplatky, které by měly lidi odradit.

Používáte i vy Bitcoin ATM?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Závěr

Více než 500% nárůst za poslední tři roky jednoznačně poukazuje na to, jaký je trend v Bitcoin automatech. Jejich počet přibývá opravdu rapidním tempem a dá se předpokládat, že to bude platit i v budoucnosti. Jaké máte zkušenosti s Bitcoin ATM vy? Vyplatí se tam kupovat Bitcoin, nebo jde pouze o předraženou možnost? O své postřehy se neváhejte podělit dole v komentářích nebo prostřednictvím Facebooku.

Viděli jste již náš poslední LIVE stream?

Rozobrali jsme v něm stav ekonomiky ve světě, šíření koronaviru a hlavne Bitcoin a Monero, které jede proti proudu.

Zdroj:
eng.ambcrypto.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno