Proč není obchodování na burze lehké povolání? Mýty a fakta

0
obchodovani graf burza
V dnešním článku se opět podíváme do zákulisí tradingu. Konkrétně si řekneme, proč je obchodování na burze tak moc náročné. Každý obchodník musí někde začínat. Nikdo z nás není dokonalý a ani se nenaučí být po jednom dni úspěšný a ziskový.
Budování úspěšné obchodní strategie je často práce na několik let. Až postupným zlepšováním výsledků se podaří dosáhnout vysněného cíle. I proto bych trading rozdělil do 3 možných vývojových stádií budování úspěšné strategie. Vzdělávání se, testování a dosahování cílů. Právě o tom bude dnešní článek.

Vzdělávání

Učení se úplných základů bývá velice často ta klíčová věc v tradingu. Mnoho začátečníků právě na tomto schůdku vyhoří a skončí s obchodováním na burze, protože to nepřineslo dostatečné výsledky. Abychom mohli začít obchodovat, v první řadě potřebujeme o tradingu i něco vědět. Hlavně jak otevřít obchod, kde obchodovat a v neposlední řadě také na základě čeho otevírat obchody. Při pochopení základů burzy nevidím problém. Téměř úplně každý se může naučit, jak si otevřít účet u brokera a následně realizovat první obchod.

Problém může nastat při samotném pravidelném obchodování. Mnoho začátečníků přichází na burzu s cílem bezhlavě otevírat obchody, nic nedělat a mít obrovské zisky. Toto je mylná představa. Každý úspěšný trader, aby byl ziskový, si potřebuje vytvořit obchodní plán a svou vlastní strategii. Na výběr je hned z několika stovek indikátorů nebo také patternů, na základě kterých si můžeme vytvořit burzovní strategii. To vyžaduje často až několik let práce a zkoumání daných indikátorů, které na burze najdeme. Právě mylné představy o krásném zisku třeba hned po prvním měsíci obchodování jsou častým problémem začátečníků. Je třeba pochopit, že trading je stejné zaměstnání, jako například podnikatel, živnostník, případně manažer společnosti. Výsledky se vždy dostaví až po několika letech.

Mohlo by vás zajímat: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

Testování strategie

Pokud už máme vybraný indikátor, tak můžeme realizovat první obchody a testovat funkčnost naší první strategie. I při tomto kroku má mnoho začátečníků problém. Málokdy se stane, že po vytvoření své první obchodní strategie, budeme ziskoví. Často je potřeba poupravit nastavení plánu, případně zvolit úplně jiný indikátor. Toto může být klidně práce na několik let, než se dostane téměř k 100% funkční a dlouhodobě ziskové strategii.

Dosahování cílů

Teprve po několikaleté tvrdé práci se začnou dostavovat první výsledky a ziskové obchody. Dostat se k tomuto cíli je ale cesta plná pádů, selhání a často i množství ztracených peněz. Ale bohužel, takový je tvrdý svět tradingu. Pokud se dostanete k vysněnému cíli, tak vám vlastně stačí pouze otevřít obchod, počkat několik dní než se zavře a to je vlastně všechno.

Závěr

Pokud se vám nedaří, nebo máte hodně ztrátových obchodů, nic se neděje. Jde o přirozený vývoj osobnosti tradera. Hlavně neztrácejte naději po několika obchodech ve ztrátě. Jak se říká, když i spadnete na hubu, je třeba se postavit opět na nohy a dál bojovat s nástrahami tradingu. Výsledky se postupně dostaví. Chce to ale vytrvalost a píli.

Autorem tohoto článku je trader trading11.com a Bitcoin skupiny. Pokud tě zajímá obchodování, naši tradeři na trading11.com připravují každý den analýzy na několik kryptoměn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno