Streamování plateb v BTC – Gamechanger pro Netflix, Spotify nebo placené weby

0

Díky LN je možné posílat BTC v podstatě bez poplatků a nyní přichází funkce na streamování plateb. Ta nese název Joule Allowances a může ji mít každý prohlížeč.

JOULE ALLOWANCES

Programátor William O’Beirne vytvořil rozšíření pro prohlížeče, které umožňuje streamování plateb pomocí Lightning Network (LN). To je velká zpráva pro celou kryptoměnovou komunitu. Streamování plateb je totiž jedna z tzv. killer apps pro kryptoměny. Takové streamování umožňuje například IOTA, která je ovšem momentálně centralizovaná.

Nejnovější zprávy – [Zprávy] Facebook oficiálně zveřejnil whitepaper ke kryptoměně Libra • Může se hodnota kryptoměny Ripple dostat na 5 dolarů?

Rozšíření O’Beirneho je podobné jako například známý addon Metamask pro Ethereum. Lze jej využít např. u Chromu, Firefoxu a podpora přijde brzy i na prohlížeč Brave. Cílem této aplikace, postavené na LN, je umožnit streamování plateb během prohlížení internetových stránek.

V podstatě jde o to, že pokud chcete někde platit proudem miniaturních transakcí (v řádech satoshi), tak vám to aplikace Joule umožní. To má využití v mnoha částech internetu.

Netflix, Spotify nebo placené weby

Cílem je umožnit platbu přesně podle množství služby, kterou využijete. Když chcete vstoupit na placenou stránku, tak umožníte aplikaci, aby začala platit pomocí BTC podle toho, jak dlouho na stránce jste.

Rozbor ceny BTC – [Analýza] BTC/USD – Jen konsolidujme, ten výstřel pak bude ještě větší!

Nechcete si platit předplatné na celý web, ale přečíst pouze jeden článek? Spustíte Joule Allowances a necháte aplikaci platit za každou vteřinu, kterou na daném webu strávíte. Identicky by služba mohla fungovat i pro weby, jako je Netflix, HBO GO anebo Spotify. Prostě zaplatíte v reálném čase za to, co přesně chcete.

To by umožnilo větším zpoplatněným webům zacílit na širší publikum. Pro uživatele je samozřejmě podstatně větší komfort platit za to, co doopravdy využívají, a ne za tisíce nekvalitních programů, které nechtějí vidět.

LN a její trable

Klíčové pro rozšíření Joule je funkčnost LN. Ta se prozatím stále potýká s pomalejším rozvojem a nedávno zaznamenala menší pokles celkové kapacity. Stále má ovšem rostoucí trend. Kapacita znamená, kolik je síť schopna udržet BTC. To je strop, který momentálně brzdí rozvoj této vrstvy.

Kapacita LN v posledních dnech zažila propad. To ovšem není důvod k obavám. Technologie se stále rozvíjí.

Ačkoliv se zatím LN neukázala jako perfektně funkční, tak existuje důvod k mírnému optimismu. A rozšíření Joule přináší přesně to, co kryptoměny potřebují. Obchodníci dostanou peníze v reálném čase bez poplatků a uživatelé zaplatí přesně tolik, kolik obsahu využijí. Joules je zatím ve fázi vývoje. Fanouškům LN a BTC by ovšem rozhodně neměla uniknout.

Co číst dále:

[ANKETA] Začíná letní škola obchodování

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno