Tento chlapec vyvíjí profesionální hry! – A co jste tento rok stihli vy?

0
dieta genius premysla skola

Na světě žije spousta talentovaných lidí. Ať už to jsou sportovci, vynálezci, nebo herci, je to vždy super, že tu takoví lidé žijí. Nejlepší je, když svůj talent projeví už v raném věku, a mají se tak možnost prosadit ve světě. I to je případ devítiletého chlapce z Nigérie, který vytváří hry. Na svém kontě jich má již něco přes 30.

Programátorem už od malička

Devítiletý Basil Okpara žije v Nigérii a za svůj krátký život už stačil vytvořit přes tři desítky jednoduchých her. Přesněji řečeno, dokázal je vytvořit od letošního března, kdy se o programování začal zajímat. V budoucnu by se chtěl uplatnit jako programátor her.

Rád dělám hry se zvířaty, závodní hry a běhačky, uvedl chlapec.

Mohlo by vás zajímat: Z krásky babička – Streamerka byla odhalena díky technické chybě!

Tvorba her díky kurzu

Basil se naučil dělat hry na pětidenním kurzu, na který ho přihlásil otec. Kurz je určen pro děti od 5 do 15 let. K tvorbě her využívá editor Scratch 2.0. Když mu byly 4 roky, koupil mu otec vlastní tablet. Neustále se zajímal o mobil a hry jako Candy Crush či Temple Run. O pár let později se ale u Basila projevil zájem vytvářet vlastní hry. Paradoxně v okamžiku, kdy se rodičům zdálo, že tráví příliš času hraním.

Basilův otec ho začal nabádat, aby místo hraní her zkusil sám nějakou vymyslet. Mladý chlapec se tohoto nápadu k překvapení rodičů opravdu chytl. Od sedmi let se učil, jak vytvářet vlastní projekty, a toužil po svém notebooku. Když jeho otec viděl, že to myslí s novým koníčkem vážně, skutečně mu ho koupil.

Basilova hra na Androidu již v srpnu

I když jsou hry prosté a až dosud je šlo hrát jen na počítači v aplikaci Scratch, Basil už hlásí úspěch. Jeho hra Frog Attack vyjde ještě v srpnu, avšak pouze v obchodě Google Play.

Kurzu, jenž pořádal Codefest International, se účastnila řada dalších dětí, které mají zájem o technologie obecně, nejen o vývoj počítačových her. Mohou se tu seznámit také například se základy robotiky a virtuální realitou.

Závěr

Je dobré, že existují takové projekty, které rozvíjejí mladé talenty. Je dobře, když mladí lidé místo hraní her na počítači vytváří různé programy a dělají tak prospěšné věci pro další. Určitě si tuto hru zahrajeme a případně přineseme nějakou recenzi.

Co číst dál?

Donald Trump viní z hromadného střílení videohry – Podívejte se, co říká věda!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno