ZPRÁVY – Data naznačují, že kolaps ekonomiky začal 5 měsíců před pandemií koronaviru – Americká výrobní krize: Největší v historii!

0
CEO společnosti eToro předpovídá do tří týdnů kolaps akciového trhu - Bude Bitcoin bezpečným útočištěm?

Během posledních dvou měsíců se světová ekonomika otřásla. Velký počet lidí stále připisuje finanční krizi onemocnění Covid-19. Je však hned několik důkazů, které naznačují, že krize začala již o něco dříve, než byl identifikován virus.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšel LIVE Trading. Mrkněte na něj, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se na odběr našich videí.

(Článek pokračuje pod videem)

Americká výrobní krize – Největší v historii!

Výrobní činnost v USA klesla na rekordně nízkou úroveň, což naznačuje, že země vstoupila do hlubší recese. „Tato recese je nejrychlejším zhoršením hospodářské činnosti, jaká se kdy zaznamenala,” vysvětlil ekonom. Tyto údaje jsou doprovázeny kolapsem globální poptávky, přetrvávajícími přerušeními dodavatelského řetězce a vysokou mírou nejistoty. Příkladem velké recese je i ISM.

Mnoho komponentů indexu ISM kleslo na úroveň, jakou jsme tu nikdy v historii neměli. Nový index objednávek klesl v dubnu na 27,1 ze 42,2 z března, což je největší pokles od prosince 2008. Měsíční pokles byl největší od dubna 1951.

Více o velké recesi v USA se dočtete v tomto článku. (EN)

Data naznačují, že kolaps ekonomiky začal 5 měsíců před pandemií koronaviru

Během posledních dvou měsíců se světová ekonomika otřásla. Velký počet lidí stále připisuje finanční krizi onemocnění Covid-19. Během posledních dvou týdnů se však vina změnila, protože mnozí občané v současnosti obviňují vládní zablokování, příliš prediktivní modely a odstavení průmyslu. Nedávno zveřejněná zpráva navíc uvádí, že finanční krize v Americe začala pět měsíců před první zprávou o úmrtí na Covid-19 ve Spojených státech.

Celý rozbor a názory analytiků si můžete přečíst zde(EN)

Analytik, který trefil dno, nyní očekává růst Bitcoinu!

Benjamin Blunts, na Twitteru známý jako SmartContracter, se vyjádřil velmi pozitivně vůči BTC. Očekává velký růst. Poslední dny byly ve světě kryptoměn opravdu šílené. Během jednoho týdne cena Bitcoinu vzrostla ze 7 600 $ na 9 500 $ a aktuálně se obchoduje na hladině 9 000 $. Tento růst navíc jde proti pohybu akciových indexů, které ve čtvrtek a pátek klesly téměř o 5 %. Aktuální situace tak přilákala mnoho kvalitních obchodníků, kteří zveřejnili své predikce a postřehy z trhu.

Možná tě bude zajímat: Vysoká škola tradingu – Produkt, který tě naučí úspěšně obchodovat na burze

FED razantně snížil intenzitu stimulů

Jak jste si možná někteří všimli, tento týden začal akciový trh mírně oslabovat. Když se podíváme na akciové indexy, v podstatě to nevypadá na první pohled jako něco velkého. Avšak při pohledu na jednotlivé akciové trhy to už tak růžově nevypadá, protože některé technologické firmy ztratily i více než 15 %. Musíme ovšem počítat s tím, že cca 10 týdnů je volatilita extrémně vysoká a s tím se ještě situace může dynamicky změnit. V každém případě je dnešní článek hlavně o tom, že FED dost razantně utlumil intenzitu své stimulační politiky. Mohlo by to odstartovat pokračování propadu, který začal již právě v únoru?

Celý článek najdete v našem článku zde.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

Co číst dál?

ZPRÁVY – Koronavirus má být údajně podvod na lidi, aby zničil finanční systém – Telegram po neúspěchu vrací investorům jejich peníze

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno