TOP 5 důvodů, proč je nyní důležité vlastnit BTC

0
TOP 5 důvodů, proč je nyní důležité vlastnit BTC

Přinášíme další díl z oblíbené série TOP 5. Tentokrát se podíváme na 5 důvodů, proč vlastnit alespoň část BTC. 

Nadějná budoucnost

Snad nikdo nemá pochyby o tom, že BTC zde bude za 10 a pravděpodobně i 50 let. Ať už v současné podobě, nebo jej vývojáři zdokonalí. Je to nová technologie, o které se ještě tak neví. Podobně jako ve 20. století málokdo v Evropě věděl o internetu. Rychlé mezinárodní platby, levné poplatky, či úplná bezpečnost. To jsou hlasité důvody, proč Bitcoin není scam a ani nevymírá. Tyto řeči většinou vypouštějí analytici, kteří si nikdy ani jen nezkusili koupit část BTC.

Předchozí díly ze série TOP 5 najdete v této sekci.

TOP 5, TOP 5 důvodů, proč je nyní důležité vlastnit BTC

100% bezpečnost

Samozřejmě nic není úplně bezpečné, i Bitcoin má své negativní bezpečnostní stránky. Pokud ale víme, jak držet Bitcoin bezpečně, je prakticky 0% pravděpodobnost, že se stanete obětí hackerského útoku. Hardwarové peněženky poskytují velmi vysokou bezpečnost. Dokonce, pokud sami nevyzradíte heslo nebo private key, není šance, že se k vašim BTC někdo dostane. Naopak pokud máte peníze v bance, tak prakticky nejsou vaše. Banka se leckdy může rozhodnout z různých důvodů váš účet zamrazit a peníze už nikdy nemusíte vidět. Důvodem může být například exekuce či možné podezření na spáchání trestného činu. Ano, toto jsou účinná opatření od bank, která zamezí podvodníkům okrádat lidi. Ale i tak nemáme jistotu, zda někomu nezablokují a nezmrazí všechny peníze v bance jen tak bez udání důvodu.

Malá inflace, možná až deflace

Po vytěžení poslední mince z bloku bude omezené množství Bitcoinů. Pouze 21 milionů. Tímto se zamezí inflaci a znehodnocení předchozích mincí, které byly puštěny do oběhu. Dokonce se může stát, že Bitcoin bude deflační. Proč? Protože pokud někdo ztratí svůj private key k peněžence, své mince s velkou pravděpodobností navždy ztratí a zůstanou nehybně ležet stovky let bez pohybu. Mince sice nezmizí ze sítě, avšak celkové množství  bude stále 21 milionů. Může dokonce nastat i taková situace, že počet aktivních mincí v oběhu bude jen polovina z celkového množství. Zbytek zůstane navždy nehybně ztracen na zapomenutých peněženkách se ztracenými přístupovými údaji.

Žádná kontrola

O Bitcoinu můžeme z části říkat, že je anonymní. Nedá se na první pohled určit, komu peněženka patří, pokud sami neprozradíte, že se jedná o vaši BTC wallet. Na vaší peněžence nejste podepsaní svým jménem, ​​adresou, či občanským průkazem, ale několika slovním zašifrovaným kódem. Ještě anonymnější způsob, jak přesouvat kryptoměny, je přes Monero. Přes tuto síť se nedá dohledat ani historie transakce na dané peněžence.

Zhodnocení

Pro někoho úplná samozřejmost, naopak pro někoho pouze formalita. Bitcoin je za posledních 10 let nejrychleji se rozrůstající aktivum s vysokým zhodnocením. Někdo používá Bitcoin jako ochranu před bankami, někdo zase spoléhá na technologii, díky které BTC síť funguje. Někdo naopak investuje a skupuje Bitcoin pouze kvůli svému potenciálnímu zhodnocení. Proto možné zabezpečení finanční jistoty za pomoci držení BTC může být další důvod, proč si pořídit alespoň malou část BTC.

S nákupem prvního BTC vám může pomoci i náš přehledný návod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno