Toto jsou 2 důvody, proč Bitcoin stoupl na 7 200 dolarů – Bude tento růst pokračovat?

0

Bitcoin v posledních hodinách zaznamenal další růst. Zastavila ho až hranice 7 200 dolarů, od které se následně prudce odrazil zpět dolů. Co stojí za tímto posledním růstem?

Bitcoin futures

CME Group zaznamenala ve čtvrtek obchodované objemy ve výši 347 milionů dolarů, zatímco menší konkurent Bakkt zaznamenal objemy 12 milionů dolarů za své fyzicky vypořádány futures a 7,7 milionu dolarů za hotovostní produkt.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na 3 důvody, proč krize pomůže Bitcoinu dobýt svět!

Uptick zaznamenal v posledních týdnech nevýrazný zájem. Investoři minulý měsíc zpanikařili po tom, jak se doslovně zhroutil celý kryptotrh, kdy Bitcoin během pár hodin až minut spadl na úroveň 3 600 dolarů. Od té doby se tato situace rapidně zlepšila.

CME, Bakkt Bitcoin futures 1-month charts
CME, Bakkt Bitcoin futures, Zdroj: Cointelegraph

Důvěra investorů se vrátila v rekordním čase, navzdory přetrvávající nejistotě, která postihla tradiční trhy v důsledku koronaviru. Analytici se domnívají, že Bitcoin zpočátku také trpěl touto epidemií, protože investoři prodávali své kryptoprostředky, aby mohli pokrýt ztráty na akcích a jinde.

Pro některé účastníky z kryptokomunity byl současný růst nad úroveň 7 000 dolarů pouze předzvěstí toho, co má přijít.

Mohlo by vás zajímat: Francie o krok blíže k digitálnímu euru – Co nám tento přelomový krok přinese?

Jonathan Leong, spoluzakladatel a výkonný ředitel obchodní platformy BTSE, řekl, že ohledně budoucnosti je bullish. Na Twitteru to shrnul takto:

„#Bitcoin vykazuje mimořádnou odolnost vůči tomu, co by mohlo být nejhorší hospodářskou krizí! A to je teprve začátek!“

Nekonečně (bezcenné) peníze

Dokonce i největší kryptoskeptici nadále opovrhují vysoce kontroverzní reakcí americké vlády na ekonomický dopad koronaviru. Jelikož Federální rezervní systém USA vložil do ekonomiky rekordních 6 bilionů dolarů a uvedl, že má nekonečné množství peněz, středem pozornosti je stále více myšlenka, že fiat měna má v konečném důsledku nulovou hodnotu a je to jen kus papíru.

Mohlo by vás zajímat: Která kryptoměna je mezi investory nejoblíbenější? Výsledek vás (ne)překvapí!

Záchrana ztrátových nebo neudržitelných obchodních sektorů, jako jsou letecké společnosti, s bezcennými penězi byla tedy začátkem nekonečného cyklu, varoval Peter Schiff. V pátek napsal:

„Dát leteckým společnostem peníze na to, aby udržely zaměstnance, které už nepotřebují, není pouze mrháním peněz daňových poplatníků, ale vede to k nepřiměřenému rozdělení pracovních zdrojů a k méně efektivnímu a konkurenceschopnému americkému leteckému průmyslu, který bude v budoucnu potřebovat další pomoc.“

Pokud se tato situace bude zhoršovat a do oběhu půjde stále více a více nových peněz na „záchranu“, v konečném důsledku to může být právě záchrana pro Bitcoin a ostatní kryptoměny.

Mohlo by vás zajímat: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

Co číst dál?

Bitcoin se ještě podívá na dno! Zkušený trader zveřejnil analýzu, která mnohé nepotěšila

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno