[Zprávy] Nový český web je tu! Kryptomagazín dnes oficiálně spouští K-mag.cz • Kryptokomunita v Indii se vzbouřila proti kontroverznímu vládnímu návrhu

0
news

Nový český web je tu! Kryptomagazín dnes oficiálně spouští K-mag.cz • Craiga Wrighta čeká zítra pořádně rušný den • Komunita okolo kryptoměny Tron žádá zalistování na burzu Coinbase • Rusko sice podporuje blockchain, ale kryptoměny pozitivně nevnímá • Kryptokomunita v Indii se vzbouřila proti kontroverznímu vládnímu návrhu • Dizertační práce na téma Monero

Nový český web je tu! Kryptomagazín dnes oficiálně spouští K-mag.cz

Moment, na který jistě čekal nejeden z vás. V posledních dnech jsme byli trošku v bojových podmínkách, co se týče slovenských a českých webů. Avšak od dnešního dne je všechno jinak. Nový český web K-mag.cz je spuštěn pro všechny a pochopitelně, jako je tomu v případě kryptomagazin.sk, bude zcela zdarma. Proto neváhejte a podívejte se nejen na náš nový web, ale také na nový design a nová témata. Pokud máte nějaké návrhy (ať už na změny nebo vylepšení), neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím komentářů zde nebo na Facebooku.

Více o této novince si můžete prohlédnout v našem článku: kryptomagazin.sk

Craiga Wrighta čeká zítra pořádně rušný den

“Faketoshi” bude muset totiž dokázat, že je právoplatným Satoshim Nakamotem a přesvědčit tak soud, že téměř 1 milion BTC skutečně patří jemu. Dave Kleiman, jako jeden z jeho hlavních odpůrců v aktuálním případě, ho nejen obviňuje z toho, že není Satoshi (což víme asi všichni), ale také upozorňuje na fakt, že Craig Wright měl ukrást milion Bitcoinů od právoplatného Satoshiho Nakamota. Pokud se mu to nepodaří, tak do 28. června bude muset Craig Wright před soudem obhájit své jednání a prohlašování se za Satoshiho Nakamota. Pokud se mu nepodaří ani to, může čelit mnohem větším problémům a trestům.

Více o problémech Craiga Wrighta se dozvíte zde: ambcrypto.com (v angličtině)

Komunita okolo kryptoměny Tron žádá zalistování na burzu Coinbase

Kryptoměna Tron jako jedna z mála TOP kryptoměn stále nemá podporu na burze Coinbase. To by se ale mohlo již brzy změnit. Poté, co nejistota v Americe kolem regulací kryptoměn a kryptoměnových burz výrazně roste, komunita okolo kryptoměny Justina Suna začala jednat. Zejména lidé z USA, kteří tuto kryptoměnu podporují, mají prý žádat o to, aby byla zalistována na burzu Coinbase. Ta je největší a nejvyužívanější burzou ve Spojených státech amerických a tak by tento krok určitě nebyl překvapivý. Zalistování kryptoměny Tron pouze na základě tlaku jeho komunity na jednu z největších burz, je však velmi nepravděpodobné.

Více informací na toto téma si můžete vyhledat zde: zycrypto.com (v angličtině)

Rusko sice podporuje blockchain, ale kryptoměny pozitivně nevnímá

Velmi podobná zpráva jako jsme tu měli včera. To se ale jednalo o Koreu, jejíž přístup měl být úplně stejný, o jakém se dnes mluví ve spojení s nejrozlehlejší zemí světa. Blockchain ano – kryptoměna ne. Takový má být přístup Ruska do budoucna vůči nové technologii. Pochopitelně hlavními odpůrci kryptoměn v tomto státě mají být zejména banky (tak tomu bylo i v případě Koreje). Jediným pozitivem tak zůstává fakt, že Rusko se kryptoměny nechystá nijak regulovat ani zakazovat. Údajně v tom nevidí představitelé tohoto státu žádný smysl.

Více o této nelichotivé zprávě se dočtete zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Kryptokomunita v Indii se vzbouřila proti kontroverznímu vládnímu návrhu

Nebojte se, nejde o žádné protesty ani nic podobného. Lidé v tomto státě, kteří podporují kryptoměny jsou evidentně nespokojeni s návrhem, který má být nyní projednáván ve vládě. Z tohoto důvodu tedy měli začít s peticí, která má upozornit na fakt, že Indie by ve velkém šla sama proti sobě. I přesto, že je aktuálně pod peticí podepsáno méně než 2 000 lidí, dá se v blízké době očekávat poměrně rapidní nárůst. Zda to však bude stačit na to, aby se vláda vůbec zamyslela nad tím, co se chystá udělat, není vůbec jasné. I přesto je počin této komunity minimálně obdivuhodný, protože daná petice prý není sponzorována žádnou společností ani jednotlivci.

Více o tomto tématu se dozvíte na tomto linku: news.bitcoin.com (v angličtině)

Dizertační práce na téma Monero

Poslední zpráva dnešního přehledu je dnes dosti netradiční. Ať už se to akademikům líbí nebo ne (určitě se jim to ale nelíbí), tak kryptoměny postupně dobíjejí i svět univerzit a školský systém jako takový. Svědčí o tom nejen různé kurzy o blockchainu a FinTechu, které se postupně otevírají na univerzitách po celém světě, ale rovněž tomu nasvědčují i ​​takovéto obdivuhodné počiny. Na redditu se teprve před krátkým časem objevil účet, který sdílel svou disertační práci na téma kryptoměny Monera. Mělo jít o průzkum, který se zaměřoval zejména na těžbu této kryptoměna.

Pokud vás více zajímá celá disertační práce, můžete ji najít na tomto linku: reddit.com

Co číst dále?

Co je to Libra? Kryptoměna od Facebooku může přinést globální adopci

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Nenechte si uniknout naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu a Twitteru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno