ZPRÁVY – Telegram se proti soudnímu příkazu odvolal – Craig Wright o sobě tvrdí, že je právník

0
franz-telegram-hashnode-desktop-1

Přinášíme přehled dnešních zpráv. Kromě menšího cenového poklesu na krypto trhu, je opět hlavním tématem dnešního dne tištění peněz rezervní bankou USA (Fed) a pokračování kauzy kolem kryptoměny Gram.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrkněte na ni, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se k odběru našich videí.

(článek pokračuje pod videem)

 

Fed může položit celosvětovou ekonomiku!

Centrální banky po celém světě spouštějí program tištění nových peněz, aby minimalizovaly dopad krize. Zdá se, že nejlepším způsobem, jak bojovat proti ekonomickým účinkům pandemie koronaviru, je vytvářet nové peníze a znehodnotit tak ty staré.

Po dnech horečnatých rozhovorů se nakonec v Americe dokázali dohodnout a schválili první  pomoc ve výši 2 miliard dolarů. Jde o “dvoustrannou dohodu o balíčku historických úlev pro tuto pandemii,” uvedl vedoucí senátní většiny Mitch McConnell. Je to však jen zlomek z toho, co se plánuje během tohoto roku. Federální rezervní systém se zavázal vytisknout až 6 bilionů dolarů.

Podle údajů z National Review:

“Z celkového množství budou 4 biliony dolarů ve formě likvidity z Federálního rezervního systému, zatímco zbylé 2 biliony dolarů budou součástí navrhované legislativy třetí fáze od Kongresu. Pokud celková pomoc dosáhne 6 bilionů dolarů, rovná se to přibližně 30 % amerického HDP.”

Více o aktuální situaci na trhu se dozvíte v tomto videu.

Craig Wright o sobě tvrdí, že je právník

Pandemie koronaviru jaksi zcela zavála do pozadí kauzu kolem Craiga Wrighta. Jeho soudní slyšení ale i nadále pokračují. Podle nově zveřejněných informací oficiálně nesouhlasí s příkazem soudu, kterým byl odvolán jeho právník. V oficiálním dokumentu o námitkách v probíhajícím soudním řízení mezi Kleimanen a Wrightem se uvádí, že soudní příkaz na odvolání byl nespravedlivý. Jeho právníci tvrdí, že:


Soud nesprávně pochopil vztah mezi klientem a jeho keňským advokátem na základě předem dohodnutých a předtím formulovaných závěrů.


Craig Wright chce svého advokáta zastupovat v případném soudním jednání v kauze odvolání.

Telegram se odvolal proti soudnímu příkazu

Telegram se snaží odvolat proti nedávnému rozsudku federálního soudu USA a má v plánu pokračovat v distribuci svých nových mincí Gram. Oslovení přední právníci a odborníci ale nedávají velké naděje, že Telegram v tomto odvolání uspěje. Distribuce kryptoměny Gram je pozastavena od soudního příkazu od SEC, který již v říjnu 2019 nařídil pozastavit distribuci mincí. O tom, zda Telegram legálně (nebo proti zákonu) prodával své mince, bude rozhodovat senát během několika následujících týdnů až měsíců.

Bitcoin opět ztrácí na hodnotě

Bitcoin má i nadále problém prorazit silnou rezistenci na hladině 7000 USD. Když to nejde nahoru, tak to musí jít jedině dolů. Během posledních několika hodin Bitcoin mírně ztratil na ceně a míří zpět k 6000 USD. Nicméně je třeba si stále dávat pozor na případný break z tvořícího se trianglu.

Analýza BTC 25.03.

2 800 USF za Bitcoin ještě před halvingem?

Tone Vays věří, že cena BTC může ještě do halvingu spadnout až na 2800 USD. Nepůjde však o nic vážného Volatila kryptoměn je vysoká a leckdy i během několika málo dní se může vrátit zpět nad 10 000 USD, případně na nové ATH. Podle jeho slov, Bitcoin má stále prostor snížit svou cenu o polovinu ještě před halvingem. K možnému případnému propadu se vyjádřil:

“Strašidelné by to bylo po halvingu, ne však před ním.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno