3 důvody, proč včera Bitcoin vypumpoval na 7 800 $

0

Uběhl den od včerejší pumpy a Bitcoin se zatím úspěšně drží na 7 500 $. Tato hladina ještě nedávno představovala high a mnoho obchodníků už nepočítalo, že ji překonáme. Medvědi však nakonec prohráli a včerejší vrchol nám potvrdil UPtrend. Z hlediska technické analýzy jsme se na Bitcoin podívali v tomto článku:

ANALÝZA BTC/USD – Bitcoin na novém high – Jaké jsou vyhlídky?

Pumpa na 7 800 $ překvapila mnoho odborníků. Jen burze BitMEX byly zlikvidovány short pozice v celkové hodnotě 70 milionů dolarů. Jaké jsou však důvody včerejšího růstu? Zde jsou tři důvody, které k němu přispěly.

Likvidace na BitMEXu

Negativní funding na BitMEXu

Od MEGA dumpu z 12. května na burze BitMEX vznikla nerovnováha mezi objemem otevřených long a short pozic. Většina traderů očekávala další propady. V takové situaci musí shortaři platit, aby jejich pozice mohly být i nadále otevřené. To zvyšuje šanci, že nastane takzvaný „short squeeze“ – tedy náhlý pohyb směrem vzhůru – který způsobí likvidaci shorty na trhu.

Při uzavírání shortu se nakupují Bitcoiny, což způsobuje další růst této kryptoměny. Vznikla tak řetězová reakce, která nás vytáhla až na 7 800 $.

Akciové trhy pokračují v růstu

Nedávno byly zveřejněny nové makroekonomická data a opět jsou horší, než se předpokládalo. Nezaměstnanost v USA a ve světě roste, výroba se zpomaluje, navíc ropa nedávno klesla na nulu. A co na to akciové indexy?

Nadále vesele rostou, což sice nedává žádný smysl, ale pomáhá to i trhu s kryptoměnami. Ten je totiž na akcie navázán a kopíruje všechny velké pohyby. Dokud budou indexy růst, je zde velká pravděpodobnost, že půdou nahoru i kryptoměny.

4h S&P 500
4h BTC/USD – Gemini

Tento fenomén však nebude trvat dlouho. Mnoho analytiků očekává rotaci akciového trhu v nejbližších týdnech. Užijme si to tedy, dokud se dá.

Bitcoin halving HYPE je tady!

Bitcoin halving je jednou z největších událostí v kryptosvětě. Tedy… aspoň to tvrdí mnoho lidí. Vyhledávání tohoto termínu na internetu stabilně roste a nejnověji se začal virálně šířit i v samotné Číně! Na sociální síti Weibo je „Bitcoin halving“ ve vyhledávání na třetím místě!

To však neznamená, že Bitcoin poroste neustále. Pořád tu máme mnoho negativních fundamentů, které mohou způsobit velký dump. Podívejte se na ně v tomto článku:

Bitcoin ukazuje 3 učebnicové signály pre brutálny dump

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno