ANALÝZA – Bitcoin je po halvingu – Co bude následovat? – Bullrun, nebo vlastně nic?

0
ANALÝZA - Bitcoin je po halvingu - Co bude následovat? - Bullrun, nebo vlastně nic?

Ahoj tradeři. Halving Bitcoinu je tedy oficiálně za námi. S naší komunitou jsme si dali i slavnostní odpočítávání na YouTube streamu. Tuto událost tedy můžeme hodit za hlavu a s ní i všechny spekulace.

Poslední týdny a měsíce to na kryptoměnách fungovalo tak, že za každý velký růst nebo pokles mohl halving. Stejně lidé spekulovali, pod jakou cenu bychom do halvingu už asi neměli jít, protože by se to těžařům nevyplatilo.

Myslím si, že šílenství a hlavně spekulace kolem halvingu nebudou mnohým z nás chybět. Největší událost posledních měsíců, ne-li dokonce let, na kryptoměnách je tedy za námi a my se můžeme soustředit opět na grafy.

Cena ropy zase roste! Konec levného benzínu a nafty? Viz naše analýza

Hlavní scénář – Zůstáváme v trojúhelníku

Halving máme konečně za námi a cena je aktuálně na 8600 USD. Jako hlavní scénář trackuji stále tento gigantický triangl. I když se to nezdá, v trianglu máme hned několik možností. K tomu, abychom však mohli sebevědomě říci, že se nacházíme v bullrunu, potřebujeme překonat trendovou linii a ideálně i vytvořit higher high.

Já jako nejvíce pravděpodobnou možnost beru, že půjdeme až do samotného apexu trianglu. Rovněž očekávám klidnější léto a triangl prorazí vzhůru až na podzim. Jelikož se však jedná o krypto trh a ten jde z extrému do extrému, musíme být připraveni na všechno. Právě kryptoměny jsou specifické tím, že klasické scénáře nefungují a trh si většinou volí extrém – ať už růst, nebo pokles.

Přečtěte si 3 důvody, proč analytici očekávají Bitcoin za 15 000 $

4H graf – vlna A dokončena

Na 4H jsme podle mého právě dokončili vlnu A a můžeme očekávat pull-back. Tento růst by měl být ovšem jen ve vlně B a já osobně nikdy nedoporučuji tuto vlnu longovat. Zamítnutí od topu bylo silné a máme hned několik indikací, že jsme opravdu dosáhli vrcholu. Jako první indikace je již zmíněný halving, který je už za námi. Druhá indikace je fundament.

Kolem Bitcoinu byl na Twitteru a na magazínech velmi pozitivní fundament a psalo se o něm ve velmi pozitivním světle i v tradičních médiích. Rovněž odmítnutí, které přišlo, mělo konečně objemy a sílu.

Po 7týdenních zelených svíčkách jsme se tak konečně dočkali i červené. Před námi je silná rezistence v podobě trendové linie z denního grafu. Zatím jsme ji nedokázali překonat. Navíc Bitcoin rostl bez přestávky od svého posledního low 3700 USD. Korekce by tedy byla absolutně v pořádku. Navíc po halvingu by se i dala očekávat.

3 důvody, proč zlato letí nahoru – Vyplatí se ho nyní nakupovat?

Dominance Bitcoinu

Za mě velmi zajímavý a hlavně podceňovaný graf. Dominance nám i poslední dny rostla a v podstatě nám už roste v jednom cyklu od ledna 2018. Mnoho lidí sledovalo, jak Bitcoin reagoval po halvingu, ale málokdo si všímal Bitocinovou dominanci po halvingu. Přesně 245 dní po halvingu začala rallye altcoinů, což by v našem případě znamenalo konec roku.

Stejně by to v našem případě znamenalo i to, že léto bude zřejmě ještě nuda, ale ke konci roku trh začne startovat. Aktuálně však na 4H můžeme očekávat menší pokles dominance. Na denním grafu se nic nemění. Dominance je na denním grafu stále bullish, protože nás stále drží trendová linie.

Mé jméno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám nabízíme společná členství – Trader2.0 + Trading11! Viz ZDE

Kromě placeného obsahu na Trading11 máte v ceně i mé členství Trader2.0, ve kterém se nově nachází: Predikce na kryptoměny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince se zápalnou šňůrou, 100K Challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a můj osobní přístup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno