Analýza indexů z evropského kontinentu – Slabost a beznaděj

0
Analýza evropských indexů Europe 50, DAX – Trhy si drží sílu, ale na nové ATH si ještě počkáme

Před několika dny jsme měli analýzu na Nasdaq a S&P 500 s okrajově jsme se podívali i na index Europe 50. No, a dneska to bude jenom o evropských indexech DAX a Europe 50. Možná jste si někteří všimli, že evropské indexy jsou na tom na první pohled hůře, než je na tom US trh. Není to žádné překvapení, protože na Nasdaq je holt kótováno to nejlepší z technologického odvětví, takže je jasné, že nejvíce kapitálu poteče hlavně sem. Každopádně, pokud bych měl shrnout evropský akciový trh, tak je to jedna velká beznaděj a slabost. Trochu to sice tlačí retail, ale nezdá se mi, že by to pushovaly i větší finanční instituce.

Aktuální situace na 4H TF Europe 50 (Futures)

Analýza EU50

Na akciový index Europe 50 není třeba nějaké komplikované analýzy, takže mám zaznačené jen relevantní S/R hladiny. Ten propad na futures kontraktech s Europe 50 znamenal ztrátu asi 42 % a od té doby sice kurz trochu poskočil, ale ztráty to vymazalo pouze z menší části. Mezi hranicemi 2 969 – 3 103 body je evidentně natolik silný odpor, že trh má v podstatě už více jak šest týdnů problém se vyšplhat s kurzem výše. Nebál bych se tedy vývoj za těch šest týdnů označit za tzv. sideways trh.

Nikam jsme se totiž neposunuli a je to známka toho, že je sice prodejní tlak slabý, ale ten nákupní na tom není o mnoho lépe. Upřímně ani neočekávám celkové zotavení, protože jak občas publikuji i analýzy na vybrané makrodata, tak to nevypadá moc dobře a z fundamentálního hlediska není vůbec důvod, aby rostla hodnota akciového trhu.

Indikátory

Na RSI hned vidíme, že křivka indikátoru má problém s překonáním hraničních 70 bodů. Stačí dotyk a následuje hned zatlačení ceny níže. To jen potvrzuje to, že na trhu nenakupuje žádný velký kapitál. Co se týče MACD, tak je čerstvě po bullish crossu. Což by teoreticky mohlo pomoci při průrazu skrze aktuální rezistenci.

Aktuální situace na 4H TF DAX (Futures)

analýza dax

Nyní přestoupíme na německý index DAX, který je na tom znatelně lépe než předchozí trh. Máme tu snadno identifikovatelný střednědobý uptrend, kdy kurz během růstu respektuje právě zaznačený kanál. Každopádně se býkům povedlo umazat více jak polovinu ztrát, což není zase až tak špatný výkon za časové období 10 týdnů. I tak mě to ale v konotaci na ten březnový výplach absolutně nedojímá a byl bych dost překvapený, pokud by hodnota indexu dosáhla svého ATH z února letošního roku.

Jedná se pouze o střednědobý uptrend, takže klidně může trvat dohromady i několik měsíců. Nicméně neviditelná ruka trhu stejně nakonec určitě zasáhne. Je potřeba mít na paměti, že kurz má před sebou ještě dost silných rezistencí a hlavně po dosažení ATH musí vzestupný trend pokračovat, abychom mohli uvažovat nad tím, že vše bude nakonec růžové.

Indikátory

Stejně jako u předchozího trhu, tak i zde funguje na RSI hraničních 70 bodů jako rezistence. Dle křivky indikátoru se právě teď bojuje o to dostat se do překoupených hodnot. Když by to vyšlo, tak je to samozřejmě docela slušný bullish signál. Záleželo by ale na tom, jak by trh poté zareagoval. Na MACD se schylovalo k bearish crossu, ale to nakonec bylo zažehnáno.

Závěr

Co tak sleduji retail na sociálních sítích, tak prostě vidím, že jsou přesvědčeni o tom, že je krize za námi. Přiživují to samozřejmě i mainstreamová média a chlácholiči nejrůznějšího ražení. Není divu, že zrovna americký akciový trh posiluje, protože když si pustíte mainstreamové zprávy z USA, tak se finančním trhům věnují mnohem více než my tady.

S tím tedy i roste chuť investovat, když jsou krmeni daleko větší reklamou a proklamacemi, že vše bude nakonec ok. Taktéž věřím, že to nakonec bude v pohodě, ale předtím se musí trhy pořádně pročistit a to znamená daleko tvrdší pokles kurzů. Vše je hrozně přepumpované, předražené a takhle to dál nejde. 

Autor: Jaroslav Jarolím

Co číst dále?

Americká inflační střela až na Měsíc – True money supply jako potvrzení recese ekonomiky!


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno