NASDAQ Composite téměř na historickém maximu! Je čas prodávat?

0
VIDEO - Bitcoin se dostal do konsolidace - Bude v ní pokračovat, nebo nás čeká historický propad?

Akciové trhy i nadále nepřestávají posilovat, neboť hodnoty akciových indexů S&P 500 a Nasdaq rostou na hodnotě a to i přesto, že se nic nemění na faktu, že nová makroekonomická data nejsou vůbec příznivá. Osobně se asi začínám smiřovat s tím, že hodnota indexu Nasdaq (futures) atakuje minimálně ATH z února. Trh je už vážně blízko, a pokud by se to najednou sesypalo, tak je to snad největší bull trap ever. Co se týče S&P 500, tak od únorového ATH jsme ještě hodně daleko, ale i tady to na konečnou také moc nevypadá. Ta setrvačnost sice významně oslabila, ale i tak kurz pomaličku vytváří nová, vyšší, lokální high.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Jak jsem říkal, tak u trhu s futures na Nasdaq index ta setrvačnost sice významně zeslábla, ale stejně se daří tvořit jedno vyšší lokální high za druhým. Z toho můžeme vyvozovat, že býkům se povede pushnout cenu až na kurzové hodnoty ATH z února tohoto roku, což je docela za stávající situace bizarní, ale ok. Všichni jsou teď hrozně greedy, protože retail byl celou dekádu krmen řečmi, že krize je nejideálnější příležitostí k investici. To je pravda pouze částečná, neboť nakupovat hned po prvním velkém dropu nemusí být zrovna rozumné.

Po prvním velkém dropu může nastat dead cat bounce, což většinu retailu přinutí uvěřit, že je pokles ukončen. Oni znovu zainvestují a pak najednou další drop. Tohle se prostě stává po dlouhých bull trendech. Když bych se měl ale ještě vrátit k té technické stránce věci, tak kurz je relativně dlouho vně bearish struktury rising wedge. Trh se během dneška snažil z patternu vymanit, ale nakonec to nevyšlo. Cena je ještě docela blízko u horní hrany, takže to býci  nemusí hned vzdát a třeba uvidíme další pokusy.

Indikátory

Na RSI indikátoru šla zkonstruovat rezistenční přímka, kterou křivka indikátoru již nějakou tu dobu respektuje. Aby mohl kurz výš, tak hodnoty indikátoru musí prostě povyrůst nad touto trendovku. Na MACD právě došlo k bearish crossu, takže to vypadá, že nakonec dojde k odrazu kurzu od horní hrany patternu.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

analýza S&P 500

Trh s S&P 500 udělal vyšší, lokální high, ale jde znát, že tomu docela dochází pára. Cena se dokázala vymanit z toho klesajícího kanálu, a pokud se nad ním i udrží, tak pravděpodobně půjdeme výše. Nechci moc předjímat, ale na kolaps to zrovna nevypadá. Nicméně nejbližší relevantní S/R hladina je na cenovém levelu 3 040 bodů. Jestli medvědi nepřevezmou iniciativu, tak do konce příštího týdne bude kurz zde.

Podotýkám, že na obou trzích je znát obrovský kontrast. Je zřejmé, že technologické odvětví investory láká mnohem více a proto je index Nasdaq tak napřed. Člověk je zvyklý, že struktury na obou trzích jsou na první pohled identické a liší se jen v drobnostech, což momentálně ani trochu neplatí.

Indikátory

Stejná písnička jako u předchozího trhu, neboť i zde šla zkonstruovat rezistenční přímka, kterou křivka indikátoru respektuje. Aby mohl trh postoupit významně dál, tak si býci musí prosadit její proražení. Na MACD proběhl bearish cross, takže můžeme očekávat menší výprodej.

Aktuální situace na 4H TF Europe 50 (Futures)

Analýza EU50

Pojďme se ještě podívat na úplně posledního „pána na holení“ ve formě akciového indexu Europe 50. Tady je ten kontrast snad nejznatelnější a určitě si to zaslouží vaši pozornost. Zatímco Nasdaq možná brzy atakuje ATH hodnoty z února, tak evropské indexy se tvrdě plácají v nižších hladinách. Německý index DAX je na tom o trochu lépe, ale i tak to není žádná sláva. Zájem o evropský akciový trh je prostě celkem bídný.

Závěr

Z počátku jsem si to tolik neuvědomoval, ale z mainstreamových médií jsem zjistil, že retailoví investoři brali ten poslední velký propad na akciích za velkou příležitost. Vzhledem k tomu, že drtivá většinu retailu neví, co dělá, tak si tak nějak neuvědomují, že krize na finančních trzích rozhodně nemá takový průběh. Respektive, netrvá jenom pár týdnů, ale klidně i celou dekádu. Ti, co nakupovali na přelomu března/dubna, tak se jim to samozřejmě (jak vidno) vyplatilo, ale strašně riskovali. Občas se neuvážený gambl vyplatí, ale dlouhodobě vás to nakonec spláchne. 

Co číst dále?

Stříbro vs. zlato – Který vzácný kov se vyplatí nakoupit v této krizi?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno