Tezos (XTZ) je letos téměř v 300% plusu – Kam až ho mohou býci potáhnout?

0
Tezos (XTZ) je letos téměř v 300% plusu - Kam až ho mohou býci potáhnout?

Tezos (XZT) se odrazil ode dna na úrovni 1,25 USD 13. ledna. Od té doby začala jeho spanilá jízda, která mu v průběhu 4 týdnů umožnila stoupnout až o téměř 300 procent. Tezos je aktuálně jeden z nejlepších velkých altcoinů, co se týče růstu za posledních 24 hodin. Za tuto dobu se mu podařilo stoupnout téměř o 23 procent.

Obrácený pattern head & shoulders

Cena XTZ zaznamenala v posledních dnech výrazný nárůst, čímž překonala kritickou rezistenci na úrovni 0,000245 BTC. Tezos se nyní obchoduje na úrovni kolem 0,00032 BTC.

Mohlo by vás zajímat: Tyto 2 oblíbené altcoiny zformovaly silný býčí pattern – Dočkáme se jejich prudkého růstu?

Mezitím získal XTZ vůči BTC za posledních 24 hodin přibližně 18 %. Předešlý pětidenní nárůst ukazuje výrazný vzestupný zájem na trhu. Bylo to způsobeno zejména tím, že 9. února se dostal nad dvouměsíční maximum 0,00025 BTC. Tento vzestupný pohyb byl však ovlivněn a podpořen také inverzním patternem head & shoulders (hlava a ramena).

xtzbtc_chart
XTZ/BTC, Zdroj: Tradingview

Krátkodobá analýza XTZ/USD

Tezos v posledních týdnech zaznamenal velký zisk, i když se zdá, že býci na hodinovém grafu slábnou. Zamítnutí hranice 3,4 USD může vést k malé korekci na 3 dolary, případně ještě nižší – na 2,8 dolaru, pokud XTZ klesne na spodní stranu kanálu. Velký support se nachází v zelené oblasti na úrovni 2,55 USD.

Mohlo by vás zajímat: Tone Vays trvá na své predikci – Bitcoin za 4 000 $ do halvingu!

Pokud se však cenu podaří udržet na hodnotě 3 USD, očekává se růst a rychlý návrat na horní hranice. Tezos by se tak mohl dostat až někde na úroveň 3,7 až 4 USD. Prvořadé je ale překonání hranice 3,4 USD, kde se před pár hodinami Tezos odrazil.

xtzusd_chart
XTZ/BTC, Zdroj: Tradingview

Krátkodobá analýza XTZ/BTC

Tezos má na denním grafu silný býčí sentiment. Vidíme, že jeho růst za posledních pět dní byl charakterizován býčími svíčkami, které prorazily silnou rezistenci na 0,00025 BTC. Pokud by býci pokračovali v tlačení ceny nahoru, XTZ by mohl v nejbližších dnech dosáhnout úrovně odporu 0,00040 BTC.

Mohlo by vás zajímat: Nejnovější údaje z Google trends mluví jasně – Popularita Bitcoinu roste! Je bull-run blízko?!

Pokud by býci zeslábli a iniciativu by přebrali medvědi, Tezos by pocítil korekci, která by ho mohla poslat zpět na úroveň  0,00025 BTC, kde by mohl nastat odraz. Existuje však i support na úrovni 0,00030 BTC.

Podle RSI je Tezos překoupený. To naznačuje potenciální korekci. Scénář ale zůstává na daily MACD býčí.

Co číst dál?

Vládnoucí japonská strana chce vytvořit Krypto Jen – Chce konkurovat Číně

Zdroj:
cryptopotato.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno