Bitcoin prý není bezpečný přístav – Ale vždyť padá i zlato!

0
zlato tehlicka bezpecny pristav bitcoin
zlato tehlicka bezpecny pristav bitcoin

Po čtvrtečním propadu Bitcoinu z 8000 $ na nové low 3700 $, se proti kryptoměnám zvedla vlna kritiky. Z bezpečného přístavu se stalo vysoce rizikové aktivum, kterého se každý zbaví jako prvního a mnozí dokonce očekávají další dumpy. Až na 1000 $! Kritika vůči Bitcoinu je zčásti oprávněná. Rozhodně nejde o bezpečnou investici. Ale stačí se podívat také na další bezpečné přístavy pro investory, resp. na minulost a možná vás překvapí, že padají také.

Názor experta: NÁZOR – Velký rozbor kryptoměnového trhu – Co se stalo, děje a co můžeme čekat

Například zlato padlo z 1700 $ až na 1450 $! Aktuálně se stále obchoduje velmi blízko dna za 1481 $. Odolnost vůči pádům v době největší paniky rozhodně není charakteristikou bezpečného přístavu.

1D Gold
1D Gold

Zlato a Bitcoin toho mají mnoho společného. Zatímco americké akciové indexy jako S&P padly na hodnoty z roku 2016 (grafy zde), zlato se drží na ceně z ledna 2020. Bitcoin je sice o něco níže, ale nepadl ani na low z roku 2018 (3200 $). Svou hodnotu a uptrend si zatím stále drží a v době psaní tohoto článku jej můžete na jakékoliv burze prodat za cca 5400 $.

Bitcoin, podobně jako zlato, na začátku této krize drží svou hodnotu lépe než akciové trhy. To je jednou z charakteristik bezpečného přístavu.

Zlato, akcie a také kryptoměny padají – Kde mizí všechny ty peníze?

Zlato v roce 2008

Podobná situace tu byla na začátku krize v roce 2008, kdy to se zlatem nevypadalo nejlépe. Z All Time High (1000 $) v průběhu několika měsíců padlo o 30 % na 700 $. Teprve potom přišel ten velký bullrun, který skončil novým ATH na 2000 $. Zlato tak v průběhu krize udělalo více než stoprocentní zisk, ale v době největší paniky padalo.

 

Pokud se na současnou situaci podíváme blíže, prakticky není důvod, proč by Bitcoin měl jít proti proudu. Jistě, máme zde halving, což je silný fundament, ale ten přinejmenším vyváží negativita kolem koronaviru a začínající světové ekonomické krize.

Je tedy Bitcoin bezpečný přístav pro investory?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podívejte se na tyto zajímavé vizualizace. Jak by asi vypadaly všechny Bitcoin pohromadě ve fyzické podobě? A co zlato?

Vizualizace – Takto by vypadaly všechny Bitcoiny na jedné kopě – A co zlato?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno