Zlato, akcie a také kryptoměny padají – Kde mizí všechny ty peníze?

0
akcie zlato bitcoin kryptomeny koronavirus

Včera večer jsme vás informovali o největším propadu akcií za posledních sto let. Následoval těsně po propuknutí koronaviru v Evropě. Akcie ale nejsou jediná třída aktiv, která se nyní propadá. Krvácejí i trhy s kryptoměnami a dokonce i drahé kovy, které se dlouhodobě považují za bezpečný přístav pro investory. 

Více o stavu na trzích: Začíná krize? – Koronavirus v Evropě a největší propad akcií za sto let!

Naskytla se tedy otázka – Kde sakra jdou všechny peníze?

Šéf Nuggets News Alex Sanders sledoval finanční toky a má v tom jasno. Většina investorů se uchyluje do US ten year bonds (US10Y) – na grafu vyznačeno modrou barvou.

To je šance pro Bitcoin!

Zatímco akcie a zlato trpí kvůli koronaviru, který kromě paniky dělá problémy i v zásobovacích řetězcích a zpomaluje obchod na Zemi, kryptoměny si žijí ve vlastním světě a klesají kvůli tomu, že od začátku roku prakticky pouze rostly. Pořádnou korekci na trhu s kryptoměnami jsme tu neměli téměř dva měsíce.

Může vás zajímat: Proč Bitcoin tak rychle padá? Toto je hlavní důvod

Za poslední týden z tohoto trhu zmizelo 40 miliard dolarů, což je cca 14 %. Bitcoin ztratil přibližně 2 000 $ (téměř 50 % předchozího růstu) a v nejbližších dnech by mohl začít růst. Bitcoin nyní může zazářit a přitáhnout si tak další investory, kteří se zabývají převážně akciemi nebo drahými kovy, případně dalšími tradičními třídami aktiv.

Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali mírný růst kryptoměn, nejde ale o nic převratného. Tři dny už konsolidujeme na relativně silném supportu. Většina obchodníků sice ještě očekává, že Bitcoin otestuje 8 200 $, ale pokud tuto hladinu neprorazí, trh bude připraven na další růst.

Bitcoin se ale stále nevzpamatoval z propadu z roku 2018. Pokud si oddálíte graf, můžete si všimnout, že už dva roky je v klesajícím trendu. Avšak to by se mohlo brzy změnit. Více jsme o tom informovali v tomto článku:

Pokud si oddálíte graf, Bitcoin je od roku 2017 stále v downtrendu

Nenechte si ujít:

Mileniálové milují Bitcoin a jejich čas přichází – Do kryptoměn může přitéct až 30 bilionů dolarů!

Příběh generálního ředitele společnosti Binance – Jak se dostal na vrchol?

Měli byste si na důchod spořit v Bitcoinu? Shrnutí pro a proti

Nechte si zaplatit za zhlédnutí reklam – Brave umožňuje vybrat BAT tokeny!

Originální verze tohoto článku, který se nachází zde na CoinMagazin.cz, byla publikována na našem slovenském webu KryptoMagazin.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno