Proč Bitcoin tak rychle padá? Toto je hlavní důvod

1
Bitcoin propad dump

Jistě jste už postřehli, že Bitcoin včera večer předvedl další pěkný dump. Propadl se až na 8600 $ a dnes dosáhl nové low na 8500 $. Aktuálně se již sice o pár stovek vrátil, ale aktuální týden můžeme i tak označit za největší weekly propad tohoto roku.

My na našich streamech a v přehledech trhu již několik týdnů zmiňujeme, že Bitcoin se vrátí do osmitisícových čísel. Očekáváme, že by mohl nějaký čas konsolidovat v intervalu 8000-8400 $ a následně (snad před halvingem) vytvořit nové high.

Aktuálně jsme však teprve ve fázi korekce a nutno dodat, že tato korekce je obzvláště rychlá. Na daily grafu můžete vidět tři vysoké červené svíce za sebou, které potvrzují otočení daily trendu (otočena obratová formace Three white soldiers).

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini


Co způsobilo tento propad? Nuž … my stále opakujeme, že jde o zdravou reakci trhu na předchozí uptrend. Zatím se neděje nic zvláštního. Více o tom již brzy na dnešním přehledu trhu. Případně mrkněte na včerejší analýzu BTC.

Chcete se naučit nakupovat a prodávat kryptoměny? Podívejte se na náš MINI kurz na Coinbase. Všechny návody, včetně aktivace Margin Trading, přehledně a na jednom místě.

Likvidace longů urychlují pád – Vy už jste prodali?

Málokdo však čekal rychlost, kterou Bitcoin dumpoval. Během tří dnů smazal téměř 1500 $. Co to způsobilo?


Lví podíl na tom, jak rychle nyní klesáme, mají likvidace long pozic – převážně na BitMEX-u. Ne každý čte coinmagazin a očekával tento propad. Mnoho lidí mělo nakoupené BTC na páku a nyní se jim aktivovaly stoplossy, resp. jejich pozice byly zlikvidovány. Při uzavírání long pozice se prodávají Bitcoiny, což pouze urychluje propad a vytváří se tím řetězová reakce.


Včera byly pouze na BitMEX-u zlikvidovány long pozice s objemem 150 milionů dolarů. To pořádně zamávalo s trhem. Dnes se však ještě držíme. Nyní by snad mohl nastat menší retracement tohoto propadu.

Vy již máte vše prodáno?

Nahrávání ... Nahrávání ...


Přihlaste se k odběru našich článků na facebooku a sledujte dění v kryptosvětě. Nyní se dějí zajímavé věci. Postačí jeden like a budete o všem informováni.

1 komentář

  1. Pasovat se sam do role vsevedouciho, tady ma nekdo nezdrave sebevedomi. Clanky tady jsou na urovni bulvaru tv barandov i s prefouklym egem Soukupa. Dneska fakt muze na internet psat kdekdo. Akorat tady by to chtelo viditelne oznacit nalepkou “nerozumi tomu, ale pise o tom”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno