III. světová válka nebude otevřený boj, ale nenápadné zásahy do rovnováhy moci

0
koronavirus 3. světová válka

Již několik let se tak dívám na svět a říkám si, že se všichni zbláznili. Lidé nezapomněli na krizi z roku 2008, sledování tajnými službami, korupci a zvyšování nákladů na život a chtěli změnu. Bohužel to otevřelo dveře charismatickým populistům s extremistickými názory, kteří v mnoha velkých zemích nakonec vyhráli demokratické volby.

Extremismu je v západním světě stále více. A co východ? No, buď mezi sebou bojuje, nebo se povznáší z chudoby. Zatímco některé asijské země byly centrem konfliktů v prvních deseti letech tohoto století, válečné konflikty se postupně začaly měnit.

Digitální válka

Spolu s rozšířením internetu, z velké části díky smartphonům, začaly i různé hacky přinášet stále více ovoce. Z nerdů se stali profesionální hackeři, někteří následně začali pracovat pro státní sféru. Kromě digitálních válek však vznikly i další formy boje.

Ekonomická a obchodní válka

Nové asijské velmoci jako Čína, Indie nebo Tchai-wan byly schopny raketově vyrůst díky mezinárodním obchodním vztahům se silnými trhy jako USA či EU. Omezování obchodních styků s těmito zeměmi, zejména ve formě brutálních sankcí, v posledních dvou letech výrazně omezují rozvoj Číny a čínských firem.

Obchodní války na našich webech sledujeme už delší dobu. Naše zpravodajství najdete v tomto odkazu.

Technologické války

A když už jsme u čínských firem, měli bychom zmínit technologické války. A ne, nemáme na mysli používání technologií na výrobu zbraní. Konvenční zbraně v 21. století prostě nefungují. Omezování technologického rozvoje z jiné země je však také forma konfliktu. Jako jeden z příkladů můžeme uvést například omezování čínských firem jako Huawei v USA.

Google opět válčí s Huawei – Jejich nový Mate 30 odstřihl od svých služeb!

Technologické války však nemusí být vždy úspěšné. USA je prostě příliš malý trh… alespoň ve světovém měřítku… a hlavně co se smartphonů týká. Amíci totiž mají své iPhony…

I přes americké sankce tržby Huawei rostou – obchodní válka nefunguje?

Biologické války

A samozřejmě nesmíme zapomenout na biologické války. Vždyť… co je dnes ve světě tématem č. 1? Ale… netvrdíme, že existuje spojitost mezi tímto tématem a biologickými válkami.

Každopádně, pro tajné oddělení armád jednotlivých států se nedávno otevřely nové možnosti. Možnost editovat genom bakterií či virů je jednou z nich. A z toho pak vznikají spekulace.

Koronavirus pravděpodobně opravdu vznikl přirozenou cestou a dostal se na nás přenosem z nějakého podivného druhu netopýra. Ale víte… stalo se to jednou a nějaká armáda by se mohla za rok či za dva inspirovat a ve vhodném momentě vypustit vlastní smrtící virus.

Připravte se na apokalypsu! ZDE máte tři návody na domácí dezinfekci.

A jak je to v praxi?

Dnes jsem u kamaráda asi dvě hodiny sledoval zprávy ze světa a z naší země. Působí to na mě tak, jako by se začal naplňovat nějaký apokalyptický scénář.

Do světa se dostal agresivní a rychle se šířící koronavirus, který navíc mutuje, a proto je obtížné vytvořit na něj vakcínu!

Víte o tom, že celosvětová epidemie či nákaza agresivním virem nebo bakterií (pravděpodobně vyrobenou lidmi) se označuje za nejpravděpodobnější možnost konce světa? No… nezacházejme až tak daleko. Jedno však musíme uznat. Každá nová nákaza (a v tomto tisíciletí jich tedy již bylo dost) se zdá být silnější a nebezpečnější. Od sarsu a
e-coli přes různé ptačí a prasečí chřipky a ebolu až po… ehm… koronavirus.

Kterému jsem se posledních několik týdnů smál, ale musím uznat, že situace začíná být vážná a světem se šíří panika. Navíc tato situace tak nějak podporuje Trumpovu politiku. USA se během Trumpovy vlády také všemožně snaží omezit rozvoj Číny. Nejprve sankcemi, z čehož vznikly obchodní války, pak útokem na jednotlivé čínské firmy (Huawei) až po…

FED právě vytiskl 6 200 miliard dolarů! FED dává nejlepší důvod na nákup Bitcoinu – 6,2 bilionu dolarů vstoupilo do oběhu.

Čína má problém a USA jsou totálně v háji

No a nyní tu máme dost agresivní virus, který zasáhl právě Čínu a výrazně omezí mezinárodní obchod této země se zbytkem světa. Zatím se nenakazilo příliš mnoho lidí. Z těch osmi miliard je to stále jen mizivé procento, ale podle mě máme důvod pochybovat o přesnosti údajů podávaných čínskou vládou. Myslím si, že má a bude mít tendenci tutlat situaci, protože je to v podstatě komunistická a tak trochu i diktátorská země, která nehraje férově a často používá propagandu.

Koronavirus nejvíc ohrožuje USA! – Způsobí to nakonec hyperinflaci dolaru?

Ekonomický vzestup Číny začíná USA seriózně ohrožovat. Co teď s Čínou udělá výrazné zpomalení mezinárodního obchodu? Čínské firmy jsou extrémně zadlužené. Takže uzavřená čínská ekonomika by mohla pod tolika tlaky krachnout. Ne teď hned, ale postupně. Ono se to může nabalovat ještě několik let…

A já mám takový dojem, že tento konflikt opravdu zasahuje celou Zemi. Stane se z Číny nakonec dávný udusaný soupeř jako například Rusko nebo partner jako Japonsko či Jižní Korea? A jaké to bude vyžadovat oběti?

Toto je ta slibovaná III. světová válka?

Se sílící globalizací světa a bohatnoucími rozvojovými zeměmi můžeme počítat s dalšími „světovými válkami… proč bychom neměli?

Tyto konflikty však změnily svůj charakter. Tradiční zbraně v době vodíkových bomb absolutně nefungují. Velmoci se tak stále častěji uchylují k méně konvenčním formám války.

Ať už jde o digitální, ekonomickou, či jinou válku, stále je to válka. A já zde nyní nechci tvrdit, že koronavirus je nějaká biozbraň, ale je zde a možná přijde další. Vědci dnes pomocí technologie CRISPR umí modifikovat DNA bakterií a virů. Nic Číně nebrání, aby nepřipravila odvetu.

(článek pokračuje pod odkazem)

Koronavirus nejvíc ohrožuje USA! – Způsobí to nakonec hyperinflaci dolaru?

Evropská unie by si měla zachovat neutralitu

A pak jsme tady my. Evropa byla více než tisíc let nejrozvinutějším světovým regionem, než nás před sto lety po I. sv. válce nahradily Spojené státy a nedávno ekonomicky a vojensky nepřekonala Čína.

Evropa by nyní měla zůstat nestranná a držet pohromadě. Neměli bychom se nechat zatáhnout do podobných konfliktů. Měli bychom se zaměřit spíše na humanitární pomoc lidem v nouzi a na výzkum, který slouží dobru.

Bitcoin zatím vesele roste

Bitcoin zpět na 6650 $ – Může za to 1,5 miliardy USDT?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno