Jak 50 let okrádat celý svět? Příběh o tom, proč jsme stále chudí

0

USA jsou nejbohatší zemí na světě, protože nás více než 50 let okrádají svojí měnou. Americký dolar je nejsilnější zbraň na světě. Kvůli němu jsme stále chudí.

Máte pocit, že vás vláda okrádá? Že vaše daně používá způsobem, se kterým nesouhlasíte? Že s nimi neumí hospodařit a my, daňoví poplatníci, nakonec musíme trpět za všechny jejich průsery? Odpracovat a splatit všechno, co oni podělají? A zatímco malé procento lidí na tom všem bohatne, my se stále jen lopotíme? Ono je to jako manželství. Pokud chceme žít v této zemi, musíme si ji vzít se vším dobrým i špatným. Používáme veřejné cesty, veřejné zdravotnictví, školství, pobíráme příspěvky od vlády atd.

Daně jsou fér. Dopředu známe jejich výši, zaplatíme je a máme klid. Avšak na školách nás moc neučí, že vláda nám neustále krade peníze přímo z kapsy! Nebo z bankovního účtu… A to tím, že neustále znehodnocuje hodnotu měny, kterou dennodenně používáme. Jmenuje se to inflace a v době prosperity to byla 3 % ročně.

Hodně lidí si řekne, že to je v pohodě. 3 % jsou ještě docela fajn. Za deset let je to však i v ideálním případě téměř 35 % a za dvacet let 80 %! A pokud si trochu zavzpomínáte, za posledních dvacet let jsme zde měli hned dvě krize, které byly z velké části způsobeny tištěním inflačních korun či dolarů. Právě to totiž umožnilo nafouknutí bublin na trzích. Reálná čísla jsou tedy mnohem, mnohem vyšší. A to, co nám vlády a banky ukradnou inflací, jde někomu do kapsy.

Experimentování s celým světem – Zavede FED negativní úrokové sazby?

Bohatí bohatnou, chudí chudnou. A krize tomu pomáhají, asi i proto je jich tak mnoho

A zatímco produktivita za posledních 50 let rekordně vzrostla, naše výplaty zůstaly víceméně stejné. To znamená, že bohatství, které generujeme naší prací, dostává někdo jiný. Krade nám je vláda pomocí inflačních peněz, které následně dává bohatým firmám výměnou za služby, které by si jinak nemohla dovolit a které často nejsou v našem zájmu.

Všechno to začalo v roce 1971.

vláda, produktivita a vyplaty

My, obyčejní pracující lidé, jsme trpěli během finančních krizí, zatímco bohatí ještě více zbohatli, protože je vláda inflačními dolary vykoupila. To se děje i dnes, když centrální banky pumpují miliardy dolarů denně do ekonomiky. Do ekonomiky? Ne. Do nejbohatších firem, které nejvíce ovlivňují hodnotu akciových indexů!

Proto je inflace během krize podstatně vyšší. V masmédiích se o tom moc nemluví, ale koronavirus v tomto roce odhalil slabiny našeho finančně-ekonomicko-politického systému, způsobil prasknutí mnoha bublin na trhu (nejen jedné, jako tomu bylo v roce 2008) a centrální banky pouze od března tohoto roku vytiskly skutečně rekordní množství peněz! Americká vláda se navíc plánuje zadlužit o 3 000 miliard DOLARŮ během tří měsíců! Ke státnímu dluhu tak přidá 12 %.

Inflační peníze se nyní tisknou rychleji než kdykoli v historii. Situace je tak špatná, že se šeptá o možné hyperinflaci dolaru! Dokonce jsme o tom napsali i vysvětlující článek – Příběh o hyperinflaci dolaru – Takto vznikla největší krize moderní historie.

Naše měny se znehodnocují rekordním tempem!

Vlády nyní dennodenně znehodnocují měny, které používáme, aby si kryly zadky a udržely v chodu systém, který slouží bohatým, už dávno je zkažený a navíc nelze opravit. Proč? Neboť z toho benefituje těch pár lidí u kormidla. Bubliny, které praskly, se nyní zaplňují inflačními penězi. Pokud alespoň trochu sledujete akciové trhy, jistě jste si už všimli, že investoři tomu moc nevěří. Většina evropských ekonomik a samozřejmě ta americká jsou v háji. Z tohoto se budeme vzpamatovávat nejbližší dekády.

Historický rok 1971 – Konec zlatého standardu a počátek hyperinflace všech světových měn

, Jak 50 let okrádat celý svět? & # 8211; Příběh o tom, proč jsme stále chudí

A jak to všechno začalo, proč to bylo možné? Protože Richard Nixon v roce 1971 „dočasně” odstřihl celý svět od zlatého standardu. A měny, které byly do té doby kryté tímto drahým kovem, najednou přestaly mít jakoukoliv hodnotu. Staly se z nich obyčejné papírky a později čísla na obrazovce. A my je i po téměř 50 letech stále jako idioti používáme.

A co všechno se stalo od roku 1971? Pokud ovládáte anglický jazyk, můžete si o tom poslechnout přiložené video (nahoře), případně se na něj podívat na stránce wtfhappenedin1971.com.

A pokud ne, sledujte nás na facebooku. Již brzy přijdeme s článkem, kde všechno jasně vysvětlíme.

Co dělat, když se již nechcete nechat okrádat?

Co dělat, když už dále nechcete mít své úspory v bezcenných korunách i dolarech v bance, kde vám je navíc mohou kdykoli zdanit? Máte několik možností. Můžete koupit zlato, které je již nyní prakticky nejdražší v historii – vyplatí se to? Zde najdete naši analýzu.

Druhá možnost je podstatně riskantnější, Bitcoin se ale v této krizi také ukazuje jako skvělý uchovatel hodnoty. Dokonce lepší než zlato samotné! Navíc nikdy neexistovalo tolik pádných argumentů pro koupi Bitcoinu jako dnes. Nakupují ho všichni miliardáři, nakupují ho hedge-fondy z Wall Streetu a nakupují ho i instituce. Měli byste i vy? Zde je sedm důvodů, proč ano.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno