Kraken předpovídá Bitcoin za 350 000 USD do roku 2045 – Co za touto předpovědí stojí?

0
fioruccio-cascino-gallardose-kraken

Analýza burzy Kraken se opírá o fakt, že značná část bohatství brzy přejde od tzv. “Baby boomers” – tedy do rukou generace X a mileniálů. I malé procento tohoto bohatství investovaného do kryptoměn může způsobit významný nárůst v ceně nejen Bitcoinu.

Mohlo by vás zajímat: Tone Vays – $2 800 za Bitcoin před halvingem nebude nic hrozného

Kdo jsou tyto skupiny lidí?

Jako Baby boomers se v USA označuje generace dětí narozených po 2. světové válce, resp. v letech 1946 – 1964. Tato generace obecně není nakloněna investici do Bitcoinu, přičemž v USA momentálně kontroluje přibližně 57 % celkového bohatství.

Generace X je generace dětí narozených po Baby boomers a mileniálové jsou generací dětí narozených po generaci X. Z toho vyplývá, že mileniálové jsou převážně dětmi Baby boomers a starších členů generace X.

Jak Velký přesun bohatství popožene Velkou adopci Bitcoinu

Generace X a mileniálové v následujících deseti letech zdědí přibližně 70 % ze 70 bilionů USD od Baby boomers. Podle analýzy burzy Kraken, pokud by američtí mileniálové investovali alespoň 5 % tohoto bohatství do Bitcoinu, vyneslo by to jeho cenu až na $ 350 000 do roku 2044. Toto by následně těmto investorům přineslo hodnotu téměř $ 70 bilionů z investice $ 971 miliard. Analýza počítá také s 2% zdaněním dědictví.

Analýza kraken


Starší generace zpravidla není nakloněna kryptoměnám a upřednostňuje tradiční investice – dobrým příkladem je Warren Buffett. Rovněž je třeba brát v úvahu, že volatilita Bitcoinu není to, co hledají lidé v důchodu, případně lidé blízko této fázi života.

Tip redakce:TOP 5 způsobů, jak získat kryptoměny ZDARMA – Vydělejte si denně 1 – 100 EUR


Podle zveřejněné studie až 81 % dospělých Američanů zná alespoň jeden druh kryptoměn, přičemž Bitcoin je zdaleka nejznámější a nejpopulárnější. Přibližně 55 % mileniálů a 41 % generace X z těch, kteří znají alespoň jednu kryptoměnu, projevilo víru, že kryptoměny se do roku 2030 stanou celosvětově akceptované pro legální transakce. To samo o sobě předpovídá, že mladší generace kryptoměnám více důvěřuje, a pokud budou mít možnost, budou do nich investovat.

Na obrázku níže můžeme vidět projekci, která znázorňuje tok aktiv. Tím, jak klesá populace Baby boomers, se bohatství postupně přenáší na generaci X a mileniály.

analyza kraken 2

Uvedená analýza počítá jen s populací USA. Pokud by tedy takový scénář skutečně nastal a bylo by do Bitcoinu investováno jisté procento zděděného bohatství, finální čísla mohou být snadno výrazně vyšší.

Myslíte si, že mladší generace investují zděděné bohatství do kryptoměn? Nebo se raději přikloní k tradičnímu obchodování? Dejte nám vědět svůj názor v komentářích.

Co číst dál? Určitě nezmeškejte naši aktuální analýzu Bitcoinu, kde je rozebraný růstový i klesající scénář, prorazí BTC rezistenci 7 000 USD?

ANALÝZA – Bitcoin roste 12 dní – Prorazíme i rezistenci na 7 000 $?

 

Zdroj:
cointelegraph

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno