Nebavilo ho prodávat křidýlka v KFC, tak začal prodávat drogy po celém světě – Využíval i BTC

0
marihuana

Britský pracovník KFC byl odsouzen na 8 let vězení za to, že ze svého domu v Leicestershire prodával drogy do celého světa. Místní policie drogy zabavila, následně se jí podařilo zajistit 1,8 milionu GBP v hotovosti a více než 300 000 GBP v Bitcoinech.

Přešel z “fast foodu” na “fast money”

V roce 2017 policie provedla prohlídku v domě Paula Johnsona, kde našli velké množství několika drog třídy A a třídy B včetně extáze, kokainu, ketaminu a konopí. Podle místní správy posílal Johnson drogy celostátní poštou.

Mohlo by vás zajímat: Ethereum překonalo 200 $ a bude pokračovat – Má stejný vzor jako Litecoin v lednu

V období od srpna 2016 do listopadu 2017 zachytili členové UK Border Control balíky s celkovou váhou 20,8 kilogramů, které byly určeny pro Johnsona na třech doručovacích adresách, které si pronajal. Obsah balíčku tvořily ze 40 % drogy třídy A – čtvrt kilogramu kokainu, 8,1 kilogramů extáze – tablety a prášek. Dále tři kilogramy koňského uklidňujícího prostředku, ketaminu a osm zásilek konopí, z nichž každá měla různou hmotnost od půl do čtyř a půl kilogramu.

Johnson, jeho manželka Lia a jejich mladá dcera žili v klidném prostředí. Nebyl zde ani nejmenší náznak toho, že by mohli obchodovat s drogami. Podle právníka, Johnson se poprvé začal zajít o obchodování s drogami v roce 2015 po potížích s hledáním vhodného zaměstnání, přičemž nebyl součástí většího zločineckého gangu.


Johnson obchodoval na dark webu a pokračoval i poté, co úřady začaly jeho balíčky zachycovat. Policie tvrdí, že v době jeho zadržení nahromadil 1 868 946 GBP, jakož i BTC v hodnotě 314 358 GBP, přičemž všechny tyto peníze zadrženy. Jak již bylo zmíněno, Paul dostal za tento nelegální obchod s drogami 8 let vězení, jeho manželka Lia dostala dvouletý trest.

Bitcoin jako součást nelegálního obchodu

Kritici kryptoměn už dlouho tvrdí, že kryptoměny – zejména Bitcoin, používají především zločinci, jako právě Johnson. Bitcoin získal tuto pověst poprvé v roce 2014, kdy americké úřady uzavřely takzvaný Silk road, velký online trh založený na kryptoměnách, kde byly k dostaní drogy, jakož i mnoho dalších nezákonných výrobků. Provozovatel Silk Road, Ross Ulbricht, si nyní odpykává doživotní trest.

Mohlo by vás zajímat:Tento klíčový faktor bude důležitý pro dosažení ceny 100k USD za BTC! Dočkáme se?

Spojení kryptoměn s trestnou činností je ale celkem sporné a složité. Díky své anonymní architektuře bez hranic jsou vhodné pro nelegální transakce. Na druhé straně musíme říct, že drtivá většina kryptoměnových transakcí je naprosto legální.

Kromě obchodu s drogami jsou státní orgány hluboce znepokojeny využíváním kryptoměn na financování teroristických a extremistických skupin. Například jeden muž ve Spojených státech se nedávno odhodlal k prodeji nelegálních zbraní neonacistům výměnou za BTC.

Nenechte si ujít: 3 překážky, které brání Bitcoinu v dosažení 10 000 $

Izraelští výzkumníci také dokázali spojení několika bitcoinových peněženek s palestinskými extrémisty.

Zatímco kryptoměny jasně představují výzvu pro vynucování práva, jsou také pozoruhodným nástrojem, který slibuje radikální zlepšení životů milionů lidí po celém světě. Stále totiž platí, že drtivá většina nelegální činnosti je financována prostřednictvím fiat měn, jako je dolar, euro a podobně.

Co číst dále?

2020 rok marihuany – Budou konopné akcie následovat Bitcoin?

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno