Neznámý miner získal přístup k 9000 ztraceným BCH coinům – Víte jak?

0
Masked-Hacker

Posílání BCH tokenů na SegWit-ové Bitcoin adresy byl od začátku velký problém. Během let se tak ztratilo více než 18 000 coinů. BCash blockchain totiž SegWit nepodporuje a obě kryptoměny měly více než rok stejný formát adres. Běžná peněženka tedy nedokázala rozlišit, zda jde o správnou, nebo chybnou BCH adresu.

Mining pooly už pomocí svých záchranných programů dokázaly získat zpět velkou část ztracených mincí. Většina poolů kooperuje s uživateli a za relativně velký poplatek jsou ochotni do vytěžených bloků vložit speciální typ transakce, který umožní přístup. Bohužel, jeden miner se rozhodl pro jiný přístup. Coiny krade pro sebe.

Dnes se této neznámé entitě podařil skutečný jackpot. 9000 BCH tokenů bylo uvolněno ze svého SegWit-ového vězení a přesunuli se na adresu tohoto tajemného těžaře. Informoval o tom James Loppi na svém Twitteru:

Web Coinmetrics situaci s uvízlými BCH monitoroval od samého začátku. Ve snaze o jejich navrácení právoplatným majitelům spolupracují všechny velké pooly. Neznámý miner však po dnešním úlovku jednoznačně vyhrává.

Sledujete nás na facebooku? Dostávejte naše články do vašeho fb feedu a získejte tak přístup ke konverzacím v komentářích díky jedinému like.

51% útok kvůli ukradeným coinům

Na závěr tu ještě máme jednu zajímavost. Podobná situace již v minulosti jednou nastala. Tehdy se však spojily dva největší mining pooly – BTC.com a BTC.top a společnými silami vytvořily 51% útok na BCH síť, aby zastavily propagaci bloku, který poslal ztracené BCH na neznámou adresu.

Tolik k decentralizaci Bitcoin Cash…

Používáte anonymní transakce, abyste tak ukryli vaše pohyby před zvědavýma očima? A jsou opravdu tak anonymní, jak se říká? Více se dozvíte v našem článku:

Jsou anonymní transakce opravdu tak anonymní, jak se o nich říká? Výsledek vás možná překvapí

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno