POROVNÁNÍ – Lightning Network peněženky – Vybíráme TOP 5 pro Android!

0
bitcoin lightning network

Lightning Network peněženky a platby se začínají masově využívat, a proto by bylo fajn si nějakou pořídit. Platba z nich a do nich je extrémně rychlá a s téměř nulovými poplatky. Proto také vznikly. Jsou ideální pro mikro transakce a právě těch je nejvíce. Vybrali jsme TOP 5 LN peněženek pro Android podle typu a počtu uživatelů. U každé z nich také uvedeme, jestli je Custodial, nebo Non Custodial. O co se jedná?

Většina walletek je Custodial, což znamená, že vaše přístupy a klíče má pod kontrolou třetí strana. Non Custodial walletky a jejich walletky máte pod kontrolou jen vy. Jdeme na to!

5. místo – Eclair Mobile

Na pátém místě se umístila peněženka Eclair. Rozhodně ne proto, že by byla špatná. Je zde ze všech nejdéle, a to už od roku 2017, kdy byla stvořena práce na testování Lightning Network technologie. Stala se velmi oblíbenou, ale s jedním nedostatkem. Peněženka je nastavena pouze na funkci odesílání tj. platby. Deposit pro BTC není přijímací adresou pro rychlé platby. Walletka je Non Custodio.

4. místo – Wallet of Satoshi

Čtvrté místo patří Wallet of Satoshi, která se za krátkou dobu stala velmi oblíbenou. Může za to hlavně velmi user friendly provedení s pěkným prostředím. Peněženka je rychlá a spolehlivá. Jedná o Custodial walletku, a proto ji nemůžeme posunout na první místo. Přece jen třeba myslet na bezpečnost.

NÁZOR – Velký rozbor kryptoměnového trhu – Co se stalo, děje a co můžeme očekávat?

3. místo – Tippin Me

Tippin Me je výborný nápad, který ale ještě potřebuje trošku doladit. Prostředky drží třetí strana, což je v škoda, protože by měla určitě zaručeno první místo. Tippin Me, jak už název říká, slouží především k mikro transakcím podpory followerů, uživatelů, členy klubů, fanoušků YouTube kanálu apod. Právě tato peněženka je používána na donate pro blogery, vlogery, redaktory a další freelancery.

2. místo – Bitcoin Lightning Wallet

Bitcoin Lightning Wallet je jedna z TOP, co je k dispozici. Rychlé platby odesílá i přijímá. Je Non Custodial, takže penízky máte pevně ve svých rukou a přístupové klíče stejně tak. Funguje od roku 2018 a jediný důvod, proč není na prvním místě, je ten, že chybuje podpora jiných OS, zejména iOS. Je k dispozici pouze pro Android.

1. místo – Blue Wallet

Nejpoužívanější a také velice uživatelsky přívětivá peněženka LN je Blue Wallet. Podporuje i iOS a spolu s Androidem se tak řadí mezi nejrozšířenější peněženky LN v mobilních telefonech. Je samozřejmě Non Custodial. Vytvořena byla v roce 2018 a od té doby se šíří světelnou rychlostí.

K TOP bychom ještě zařadili peněženku Joule, která však není aplikací, proto by srovnání s ostatními nebylo férové. Je důležité však zdůraznit, že se jedná o rozšíření do internetových prohlížečů, a tím pádem je podpora na téměř všech OS včetně telefonů. Stejně se jedná o Non Custodial peněženku.

Co číst dál?

Svět z krize nezachrání žádná vláda, ale Bitcoin, tvrdí Tim Draper

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal DonMorello.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno