Pozor! Litecoin peněženky pod útokem – Je ta vaše v bezpečí?

0

Objevují se zprávy o tom, že peněženky Litecoin byly zasaženy novým druhem kybernetického útoku zvaného „prach“. Neovlivnilo to cenu LTC, ale jde o důležitou informaci, o které by měly být obchodníci a majitelé Litecoinu informováni. Binance Academy nabídla vysvětlení.

Pošpinění Litecoinu?

Za posledních pár hodin se objevilo několik zpráv o novém kybernetickém útoku, který je zaměřen na uživatele Litecoinu. Binance Academy tweetovala upozornění, které vedlo k podrobnému vysvětlení.

Stručně řečeno, útok „prachem“ je, když se podvodníci pokoušejí narušit soukromí kryptoměny, v tomto případě Litecoinu, zasláním nejmenšího množství na soukromé peněženky. Útočníci se pak pokusí vystopovat transakční aktivitu těchto peněženek ve snaze odhalit totožnost osoby, která je vlastní.

Výraz „prach“ se vztahuje na malé zlomky kryptomincí, které většina uživatelů ignoruje. Několik stovek satoshi lze označit jako „prach“, protože součet je tak malý, že si toho většina lidí ani nevšimne.

V případě BTC a LTC je prachem definováno jakékoliv množství mincí menší než náklady za transakci. Limit „prachu“ se pak může vypočítat v závislosti na velikosti vstupů a výstupů, obvykle několik set satoshi pro Bitcoin. Transakce rovnající se menšímu množství, než je prachový limit, jsou odmítnuty ověřením uzlů a jsou definovány jako spam.

Zasláním trochy prachu na několik kryptografických peněženek mohou podvodníci monitorovat transakce ve snaze odhalit jakékoli propojení mezi nimi. Konečným cílem je identifikovat společnosti nebo majitele těchto peněženek a provést další podvody, například útoky typu phishing.

Bitcony jsou obvykle cílovým „prachovníkem“, ale dnes se zdá, že byli napadeni i uživatelé Litecoinu. Někteří poskytovatelé peněženky nabízejí záruky, jako například možnost odmítnout transakci nižší, než si sami definují.

Cena LTC se nehýbe

Ceny a trhy nejsou tímto typem útoku ovlivněny. V žádném případě nemají za cíl zničit síť nebo manipulovat s cenou, ale na druhé straně mohou sloužit pro sociální inženýrství. V posledních dnech tento útok neměl vliv na cenu, protože Litecoin se poslední týdny obchoduje beze změny za přibližně 90 USD.

Co číst dál?

[Zprávy] Binance US může zalistovat těchto 30 kryptoměn – Může Bitcoin překonat nové ATH už tento rok?

Zdroj:
bitcoinist.com

1 komentář

  1. asi nechapu 🙁

    Jak muze poslani nekolika litoshi pomoci zjisit kdo je majitelem nebo jake transakce tam probihaji?
    Vsechny transakce jsou videt v blockchain exploreru, tim ze tam pribude jedna drobna navic jak pomuze monitorovat transakce?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno