PŘEHLED TRHU – 9120 $ – Bitcoin pumpou překonal trendline! – Akcie ho následují

1
PŘEHLED TRHU - 9120 $ - Bitcoin pumpou překonal trendline! - Akcie ho následují

Trh s kryptoměnami i po skvělém minulém týdnu ukazuje sílu a Bitcoin dnes dokonce překonal klesající trendline, kterou tvoří high ze čtvrtka (9500 $) a nedělní vrchol (9200 $). Zatím však vytvořil pouze nižší maximum na hladině 9120 $ a aktuálně vstoupil do fáze konsolidace. Ta ovšem nemusí trvat dlouho, jsme totiž na velmi malém timeframe.

SOUTĚŽ – Přinášíme halvingovou soutěž o ceny v hodnotě 130 EUR!

Včera jsme se vás v anketě zeptali, zda si myslíte, že Bitcoin i tento týden zavře v plusu a vytvoří tak pamětní osmou zelenou svíci. Pokud jste tak ještě neučinili, zahlasujte a uvidíme, co si myslí většina lidí. Výsledky jsou zatím opravdu zajímavé!

Má Bitcoin šanci na vytvoření osmé zelené svíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
1h BTC/USD - Coinbase Pro
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Býci neustále tlačí na trh s kryptoměnami a cena stoupá. Zatím to vypadá dobře, ale zbývá nám ještě necelých šest dní a vše se může velmi rychle změnit.

Na hodinovém grafu můžete dokonce vidět, jak Bitocin překonal trendline. Momentálně se už třetí hodinu drží nad ní, což je rozhodně bullish signál pro celý trh. Otázkou je, proč dnes Bitcoin ukazuje takovou sílu?

Čtěte také: V žádném případě nekupujte Bitcoin!Radí klientům americké banky

Akcie dnes stoupají – DAX otevřel 150 bodů v plusu!

Kryptoměny včera mírně klesly i proto, že padaly akcie. Dnes ale evropské indexy otevřely v zisku. A to v pořádném! Německý DAX si okamžitě připsal 150 bodů a dále stoupá. Evropský EU50 STOXX je na tom ještě lépe a za první hodinu obchodování vykreslil krásnou zelenou svíčku. Trh si jde evidentně pro gap, který se vytvořil po včerejším dumpu.

Hashrate Bitcoinu se před halvingem blíží k ATH! Vědí mineři něco, co my ne?

V USA akcie rostly již včera

Americký S&P 500 včera vykázal celkem slušný zisk. Připsal si sice pouze 30 bodů, ale i to je něco. Mírně tak upravil propad z minulého čtvrtka a pátku. Evropské a americké trhy jsou na sebe navázány, a tak můžeme očekávat, že S&P 500 bude i dnes pokračovat v růstu.

Je to však zcela zvláštní. FED totiž v posledních týdnech pumpoval do ekonomiky stále menší objemy. Situace ve světě se ale neustále zhoršuje a o nějakém uvolňování opatření proti koronaviru v USA a většině ekonomicky silných evropských zemí (Německo, Francie, Velká Británie) nemůže být ani řeči.

Více si o současných aktivitách FED-u můžete přečíst v tomto článku – FED přestává nafukovat akciové indexy – Přichází řízený pád ekonomiky?

Tak jako tak silné akciové trhy kryptoměnám prospívají a také dnes se potvrdilo, že Bitcoin začíná sloužit jako takový kanárek, který už dopředu píská, jestliže se má udát nějaký větší pohyb. Pumpa Bitcoinu totiž přišla ve čtyři ráno světového času. Evropské indexy se ovšem začaly obchodovat až o tři hodiny později.

Na Bitcoin ale působí i jeden velmi silný fundament. Blíží se halving! Zbývá do něj už jen necelých sedm dní, a tak jsme pro vás připravili velký článek, ve kterém se dozvíte úplně všechno důležité. Budeme rádi, pokud ho pošlete i vašim známým, ať jsou informováni. Opravdu jsme si dali záležet.

Bitcoin halving – Vše, co o něm potřebujete vědět – Co to je a jak na něm vydělat?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno