PŘEHLED TRHU – Bitcoin dosáhl 8 000 $ – Indexy jsou v červené zóně

0
kryptoměny velký zisk měsíc moon vesmír vesmírná loď

Trh s kryptoměnami v posledních dnech vykazuje nejlepší výsledky. Některé coiny už zaznamenaly růst i o více než 10 %. Bitcoin posílil o 200 $ a v těchto chvílích už testuje hladinu 8 000 $. O osmitisícovce se spekuluje již delší dobu a zdá se, že jsme se jí konečně dočkali! Ale pouze na evropském Bitstampu.

Bitcoin políbil toto kulaté číslo, hned se však stáhl. Na Coinbase Pro to bylo 7 980 $ a Bitfinex hlásí pouze 7 965 $. Na první pohled jde o dost velké rozdíly, avšak využít je a profitovat na arbitráži je možné pouze s obrovskými objemy.

Zajímavé: Je toto konec bear marketu? – BTC Fear & Greed Index konečně roste

30m BTC/USD – Bitstamp

Bitcoin dnes má za sebou opravdu velmi pěkné rallye, ovšem nyní ho čeká ještě náročnější úkol. Musí si tyto zisky udržet. Naši analytici očekávají, že by mohl vystoupit až na 8 100 $, kde se nachází silná rezistence. Aby byl tento růst zdravý, bylo by také fajn potvrdit 7 800 $ jako support. Je tedy třeba počítat i s následným návratem na tuto hladinu.

Pokud máte zájem o pravidelné analýzy Bitcoinu a zajímavých altcoinů, využijte naši nabídku členství ve VIP skupině Trading11. Za 16 € měsíčně tak získáte skvělou pomoc při obchodování.

>>>ZOBRAZIT NABÍDKU<<<

Ethereum v pekelné zóně

Ethereum se po sedmi týdnech opět dostalo nad hladinu 200 $. Historicky se na těchto hodnotách nikdy dlouho neudrželo. Při nejbližším zaváhání Bitcoinu tedy můžeme očekávat pořádný propad.

Ether však v posledních měsících vykazuje opravdu zajímavý růst. Mnoho pozitivních fundamentů ho tlačí nahoru a ani zaváhání v DeFi ekosystému moc nezpomalily jeho vzestup. Měli bychom však pamatovat i na negativa, které by potenciálně mohly Ethereu podkopnout nohy. Ty jsme shrnuli v našem článku.

Důležité: 3 fundamenty, které mohou způsobit dump Etherea – Padne na 100 $?

Tak jako tak, zisk téměř 5 % za 24 hodin vypadá skvěle. Hlavně při pohledu na poslední pohyby amerických akciových indexů.

Americké indexy otevřely v plusu, ale skončily ve ztrátě

Americké ekonomice trochu dochází dech. Indexy začaly týden pěkně a vytvořily menší zisky. Ty se přelily i do druhého dne a Dow Jones spolu s S&P 500 otevřely krásně v plusu. Během denní trading session však většinu profitů ztratily, což je krásně vidět na daily grafu.

1D S&P 500
1D Dow Jones Industrial Average

Už nějakou dobu na tomto webu připomínám, že nedává smysl, aby akcie rostly, když kolabuje světová ekonomika. Na současných hladinách jsou udržovány uměle tištěním stovek miliard dolarů denně. Toto nafukování bubliny se však může bankéřům jednou vymstít.

Zajímavé VIDEO – Masívny dump akcií 1929 – Začiatok veľkej depresie

DAX – Němci vykazují zisky

Situace v Evropě je o něco mírnější. ECB zatím není nucena tisknout takové kvanta peněz a zavázala se, že do ekonomiky pošle stimul ve výši „pouze“ 750 miliard eur. To je dost málo v porovnání s 6 200 miliardami od FEDu. Americká vláda se však musí starat o podstatně větší „impérium“ než Evropa.

Tak jako tak, evropský index EU50 STOXX včera rostl a podobně je na tom německý DAX. Navíc, v Evropě už začala i dnešní trading session a růst pokračuje.

1D DAX
1D EU50 STOXX

Toto je opravdu zvláštní krize. Roste zlato, rostou indexy, rostou i kryptoměny, roste nezaměstnanost a počet malých firem, které zkrachovaly. Středně velké společnosti přicházejí o zisky, a obrovské konglomeráty na ní dokonce i profitují! Tedy, alespoň částečně. Více jsme o tom napsali v tomto článku.

Zvláštna kríza – Akcie rastú, bohatí zarábajú a my im to splatíme infláciou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno