PŘEHLED TRHU – Kryptoměny v zisku – Velké propady akcií ohrožují Bitcoin

0
bear-bull-býk-medvěd-btc-bitcoin-

Trh s kryptoměnami se po včerejším poklesu stabilizoval a většina coinů dnes pěkně roste. Bitcoin se stále drží na hladině 7 000 $, Ethereum pomalu atakuje 180 $ a Litecoin se obchoduje za 41 $. Na trhu panuje pohoda, zatímco všechno kolem kromě drahých kovů se řítí.

Včera jsme vás informovali o kuriózním propadu americké ropy až na nulu a květnových futures kontraktů dokonce do minusových čísel. Ropa se po tomto propadu trochu vzpamatovala, ale stále se obchoduje na extrémně nízkých hodnotách a neustále se propadává do jednomístných čísel. Vysvětlení tohoto jevu najdete v tomto článku.

Akce zase ztrácejí

Akce začaly padat ještě v pondělí v posledních čtyřech hodinách. Index S&P 500 pak včera otevřel o 40 bodů níže a pokračoval na současných 2 737 bodů. Dnešní trading session bude velmi zajímavá a pravděpodobně ovlivní i Bitcoin.

Pokud indexy opět otevřou ve ztrátě, začne pravděpodobně rotace trhu a pokles na dno. Vzhledem k situaci v USA a ve světě to asi ani nijak jinak nepůjde.

4h S&P 500

Bitcoin v ohrožení

Mezi 5 fundamentů, které tento týden nejvíce ovlivní cenu Bitcoinu, jsme zařadili i akciové indexy. Bitcoin je na ně navázán a kopíruje každý velký pohyb či změnu trendu. Pokud se tedy akce opravdu otočí, můžeme očekávat i downtrend na trhu s kryptoměnami. V tom případě bychom se mohli dočkat otestování supportu 6 200 – 5 800 $.

Přečtěte si: 5 fundamentů, které tento týden nejvíce ovlivní cenu Bitcoinu

4h BTC/USD – Coinbase Pro

Tento scénář podporuje i nejnovější studie FEDu, podle níž Bitcoin pozitivně koreluje s akciemi. Celý článek naleznete zde: Studie od FEDu – Bitcoin není digitální zlato… zatím!

Zlato se připravuje na nové historické maximum

V pondělí jsme při našem hlubším pohledu do ekonomiky zmínili, že zlato v tomto roce s největší pravděpodobností dosáhne nového historického maxima. Na rozdíl od Bitcoinu totiž s akciemi koreluje negativně. Po vyčištění od různých přepákování pozic a swapů se velmi rychle vrátilo na letošní high a nyní začíná pohyb, kterým by ho mělo překonat.

4h Unce zlata

Závěr

Zase to začíná být zajímavé. Bitcoin již relativně dlouho konsoliduje na hladině 7 000 $ a brzy se rozhodne, zda bude následovat zlato, nebo akcie. Pravděpodobnější jsou bohužel ty akcie. Tak jako tak, sledovat trhy se nyní vyplatí.

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak naše zpravodajství nejen ze světa kryptoměn.

Pokud obchodujete, jistě vás bude zajímat nejnovější LIVE Trading. Vytipovali jsme v něm pět altcoinů, které jsou připraveny na pořádný růst. Přihlaste se k odběru kanálu BitLink na YouTube.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno