PUMPA – Bitcoin na novém high – Ethereum vede růst altcoinů

0
bitcoin ath maximum superman rust pumpa

Sledujete ještě krypto, nebo vás už takový růst ani moc nevzrušuje? Bitcoin už zase stoupl o 5 %, Ethereum dokonce o 15 procent. Po překonání 10 000 $ (neděle) a následném otestování nejbližšího supportu (9800 $ – pondělí a úterý) se nám včera kolem čtvrté hodiny vydal Bitcoin na průzkum nového teritoria a na hladině 10 400 $ vytvořil nové letošní high.

Tuto hladinu v poslední době vzpomínáme relativně často. Jde o rezistenci, se kterou měl Bitcoin historicky velké problémy. I v roce 2017 se na ní nějaký čas zdržel. Přechod přes 10 000 $ tedy já osobně nepovažuji za nic převratného. Vydechnu si, až weekly svíce uzavře nad 11 500 $. Proč?

Čeká nás poslední těžká tisícovka před Bitcoin ATH

Bitcoin nyní (podle mě) čeká posledních náročných tisíc dolarů před dosažením nového ATH. Jistě, máme před sebou desetkrát větší růst a je sporné, zda to Bitcoin všechno stihne ještě v roce 2020, ale momentálně se nacházíme před skutečně klíčovou hladinou.

1D BTC/USD - Bitstamp - long term analýza
1D BTC/USD – Bitstamp – long term analýza

V tomto grafu (je sice trochu starší, ale pro tento případ je to jedno) můžete vidět dlouhodobou analýzu Bitcoinu. Jak vidíte, Bitcoin stále nepřekonal trauma, které mu způsobilo nafouknutí bubliny v roce 2017. Proto je klíčové proražení klesající trendline, která se momentálně nachází na cca 11000-11500 $. Pokud se nám to nepodaří do léta, jsme oficiálně v downtrendu a do trhu se vrátí nejistota.

Bitcoin nyní čeká překonání několika velmi silných rezistencí a pokud má před halvingem přijít nějaká významnější korekce, začne se pravděpodobně blízko cenové hladiny 11 000 dolarů. Pak už, z technického hlediska, Bitcoinu nic nestojí v cestě na nové ATH. Jistě, máme tu pár dalších rezistencí, jako 12 500 $, 14 000 $ (high z roku 2019), 17 000 $  (high z roku 2018) a nakonec i samotné maximum – 20 000 $, ale růst z 10 na 11,5 tisíc dolarů je nyní pro nás naprosto klíčový.

Včera jsme těsně před pumpou publikovali analýzu Bitcoinu. Zatím nám vychází. Mrkněte na ni:

(článek pokračuje pod odkazem)

Analýza – Bitcoin udržel zásadní support a cesta vzhůru otevřená

Ethereum se utrhlo ze řetězu

Pojďme se ještě podívat na Ethereum, které nám na grafu začíná tvořit pěknou parabolu. Všechno to začalo proražením vrchní hrany stoupajícího kanálu. Mnoho lidí si také všimlo, že vytvořilo formaci Cup & Handle. Ethereum má navíc za sebou množství pozitivních fundamentů. Není divu, že král altcoinů nyní tak roste.

Aktuálně už všichni pokukují po kulaté hladině 300 $, která je pro Ethereum již dobře známá. Naposledy jsme tři stovky chvilkově překonaly loni – těsně před zahájením léta. Tehdy však Ethereum pouze následovalo Bitcoin a ostatní alty, které také pěkně rostly. Tentokrát je situace jiná. Ethereum nyní vede celý hype.

Proč? Seznam nejdůležitějších fundamentů naleznete v tomto odkazu.

1W ETH/USD - Bitfinex
1W ETH/USD – Bitfinex

Svědčí o tom i krásný zisk 15 % za posledních 24 hodin. Je však vhodné poznamenat, že současný růst je až příliš vertikální a momentálně se nacházíme před silnou rezistencí, která i v roce 2019 Ethereum pořádně potrápila. Takže… jak to vidíte vy? Vyplatí se nyní Ethereum nakupovat, nebo byste raději počkali na korekci?

Vyplatí se nyní nakupovat Ethereum?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Co číst dále?

Přečtěte si 5 důvodů, proč nás čeká nový Ethereum MOON:

TOP5 fundamentů, které způsobí Ethereum MOON – Může za to úspěch DeFi?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno