[Recenze] Jaké novinky si pro nás připravil Apple? Vyplatí se koupit nový iPhone 11?

0
[Recenze] Jaké novinky si pro nás připravil Apple? Vyplatí se koupit nový iPhone 11?

Během včerejšího dne začali přední čeští prodejci mobilních telefonů přijímat předobjednávky na nové mobilní telefony iPhone 11. Vyplatí se koupit nový model, nebo je lepší zůstat u předchozího? 

Bezkonkurenční výkon

Apple se chlubí, že nové procesory A13 Bionic jsou těmi zcela nejvýkonnějšími mezi smartphony. Nové čipy použité v iPhonech 11 mají být o 20 procent výkonnější než u předchůdců. A to jak samotný procesor, tak grafický procesor. Zejména pro fotografické schopnosti s použitím umělé inteligence má procesor výpočetní výkon více než trilion operací za sekundu. Procesor má být mimo jiné důvodem větší výdrže, jelikož dokáže lépe hospodařit s energií.

Mohlo by vás zajímat: Jak podporovatelé Johnsona těží z brexitu – Shortování britských financí opravdu vynáší

Větší výdrž baterie

Dobrou zprávou je, že Apple uvádí vyšší výdrž baterie. Standardní model 11 Pro má vydržet v běžném provozu o čtyři hodiny déle než předchůdce XS, větší model 11 Pro Max potom oproti předchůdci XS Max dokonce o pět hodin. Vysvětlení je asi jednoduché. Prostorově náročnější displej s podporu 3D Touch je minulostí, a tak se do iPhonů vejde větší baterie. Jejich kapacita je ale prozatím neznámá. Model 11 potom má mít vydrž o hodinu delší než model XR, který už 3D Touch neměl.

Podporováno je bezdrátové nabíjení a stejně jako minule i rychlonabíjení. Pomocí rychlonabíjení má být možné telefon nabít na 50 procent kapacity za půl hodiny.

Fotoaparáty s umělou inteligencí

Modely Pro mají tři 12megapixelové fotoaparáty skládající se z jednoho s širokým objektivem, druhého s ultraširokým objektivem a třetím je teleobjektiv. Fotografie mají díky technologii Smart HDR za pomoci umělé inteligence vypadat přirozeněji a detaily mají být preciznější. Později přijde v rámci aktualizace režim Deep Fusion, který naplno využije k dokonalým snímkům umělé inteligence.

Základní iPhone 11 má dva 12megapixelové fotoaparáty. Jinak jsou parametry a většina funkcí dvou fotoaparátů shodné s třemi z dražších modelů Pro. Chybí pouze teleobjektiv. Tím pádem nemá iPhone 11 optické přiblížení.

Video v 4K rozlišení muže mít kvalitu až 60 snímků za sekundu. Video dokáže pořídit každý z trojice snímačů a lze si mezi nimi vybírat. Také dokážou nahrávat zpomalená videa ve Full HD rozlišení při snímkovací frekvenci 240 obrázků za sekundu.

Závěr

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení. Kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysoký výkon a perfektní fotoaparát žádné zásadní novinky Apple nepřipravil, což je určitě škoda.

Předprodej začal již 13. září. iPhone 11 startuje na 20 990 Kč, což je příjemné zlevnění oproti předchůdci XR, jenž byl o 1 500 korun dražší. Lepší modely Pro začínají na 29 990 Kč u menší verze a na 32 990 Kč u varianty Max.

Co číst dál?

[Video] Americké univerzity jsou plné robotů! K čemu všemu je používají?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno