Výzkum naznačuje, že Satoshi Nakamoto stvořil také Monero

0
monero

Satoshi Nakamoto je pseudonym, který zná snad každý člověk z krypto-komunity. Mýty opředený zakladatel Bitcoinu i po jedenácti letech stále uniká a nikdo neví, o koho vlastně jde. Dává ale smysl, že by Satoshi během své kariéry vytvořil pouze jednu kryptoměnu?

Ani ne. Je dost možné, že zakladatel Bitcoinu stál u zrodu i dalších coinů. Nový výzkum publikovaný společností Monera Outreach naznačuje, že by jedním z nich mohlo být právě anonymní Monero.

Monero spatřilo svůj zrod v roce 2014 a řešilo mnoho problémů, které již v té době zatěžovaly Bitcoin. Satoshi už v roce 2010 na blogpostu fóra BitcoinTalks psal, že Bitcoinu chybí anonymita.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na 3 důvody, proč krize pomůže Bitcoinu dobýt svět!

Podobnost mezi whitepapery

Whitepaper Monera, který spatřil světlo světa v roce 2012, používal množství konceptů, termínů a slovních spojení, které se vyskytly v tomto postu. Zakladatel Monera – Nicolas van Saberhagen (pseudonym, podobně jako Satoshi Nakamoto) – v něm využil například “Ring Signatures” a Stealth Addresses “, které uchovávají anonymitu odesílatelů XMR tokenů.

Monero také vyřešilo problém s maximální velikostí BTC bloků a upravilo Proof of Work algoritmus tak, aby byl mining dostupnější většímu množství lidí. Zatímco na těžbu Bitcoinu jsou nutná ASIC zařízení, Monero lze těžit pomocí grafických karet či klasických procesorů.

Bitcoin a jeho forky zažívají teď těžké období: Největší propad obtížnosti od roku 2011! – Mineři kapitulují s těžbou forků

Satoshi Nakamoto měl všechny důvody k tomu, aby vytvořil Monero

Hlavním argumentem však je, že Satoshi Nakamoto měl všechny důvody k tomu, aby Monero vytvořil. Jde o objektivně lépe fungující kryptoměnu. Disponuje funkcemi, které Bitcoinu i po jedenácti letech chybí a jsou zdrojem velkých hádek a rozkolů v komunitě.

Monero je v současnosti nejvíce využívaným coinem na darkwebu, kde se cení svoboda a anonymita. Má relativně malou, ale oddanou komunitu. Mnozí už teď tvrdí, že pokud Satoshi skutečně vytvořil také Monero, je to jeho největší dílo.

Nakonec zbývá dodat, že i když by byla opravdu pravda, že Satoshi stvořil Monero, pravděpodobně se to nedá dokázat s jistotou a drtivá většina BTC i XMR komunity by to nikdy nepřijala.

A jaký je váš názor?

Je možné, že Satoshi Nakamoto vytvořil také Monero?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno