Zprávy – Bitcoin v novém týdnu zažil zamítnutí – Burzovní mince míří na Měsíc a signalizují bull run – Tether stablecoin bude nově na Algorandu

0
Binance

Cena Bitcoinu o víkendu pokořila 10 000 dolarů. Pondělí ovšem přineslo zamítnutí ceny. Důvod k obavám to nicméně není. Burzovní mince zažily nejen bezvadný víkend, ale na rozdíl od BTC dále rostou. To připomíná bull run z počátku roku 2019. Stablecoin Tether se nově přesouvá také na PoS síť Algorand. Ta pochází z dílny muže, který udělal revoluci ve světě kryptografie.

Více informací – 10 blockchainových vynálezů, které mohou změnit svět

Bitcoin zažil zamítnutí, ale zaplnil CME gap

Bitcoin o víkendu prorazil hranici 10 000 dolarů a až do pondělního rána si tyto hodnoty držel. Nicméně postupem nahoru se vytvořil na CME futures GAP. CME je regulovaná, obchodní entita, která přes víkendy není v provozu a tudíž se tvoří tzv. gapy. Ty se obvykle rychle zaplní po opětovném spuštění burzy.

Nynější gap se zaplnil opravdu rychle a ukazuje velmi zajímavý pohled na cenu BTC. Nejprve se podíváme na to, kde se ten gap vlastně vytvořil. Výšku měl cca. 300 dolarů a byl mezi úrovněmi 10 200 a 9 900 dolarů. Na následujícím obrázku jej můžete vidět ve 4hodinové perspektivě.

Pokud se ovšem podíváme na minutový graf, tak uvidíme něco extrémně zajímavého. Na burze CME totiž během jedné minuty cena poklesla o neuvěřitelných 600 dolarů. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o jediný, veliký prodej. Co je ovšem podstatně zajímavější, je fakt, že “dip” byl prakticky okamžitě také vykoupen.

To značí lačnost investorů, protože podobné pohyby často tvoří tzv. formace Bart, které jsou u BTC běžné. Momentálně se tak ukazuje, že poptávka po BTC je opravdu vysoká. Prostor postupně ovládá optimismus a není se čemu divit. Pokud se podíváme na týdenní graf, tak jsme zavřeli poslední svíci minulého týdne nad úrovní 10 000 dolarů.

Indikátory MACD a RSI nadále značí vstup do bullish teritoria (RSI – nad bílou, horizontální linií). MACD, ukazatel směru a hybnosti ceny, ukazuje také vzestupnou tendenci na týdenním grafu. Korekce samozřejmě může přijít kdykoliv, ale nálada na trzích je momentálně velmi optimistická. A jak ukázal příklad CME futures, tak se každý dip rychle kupuje.

Burzovní mince na vzestupu

Při bull runu v první polovině roku 2019 jsme mohli vidět zajímavý úkaz. Než přišel všeobecný vzestup, tak rostly primárně hlavně burzovní mince. Dnešní propad BTC většinu coinů stáhnul s sebou. Tedy, kromě burzovních mincí v čele s Binance. Za burzovní mince se považují tokeny, které burzy zařadily do svých ekosystémů a poskytují různé výhody svým držitelům.

Za posledních 24 hodin si nejlépe vedl token burzy Okex, který si připsal 40 %. Hned za ním je Huobi Token, který získal 18.53 %. Pak již následuje Binance se svým BNB, které za 24 hodin získalo 11 %. Mezi menší burzy, které připisovaly zisky, patří například také Bibox token. Ten si připsal za poslední den 27 procent. Na následujícím obrázku se můžete podívat, jaké zisky si připsaly za poslední týden největší burzy.

Burzovní mince se často pohybují společně, protože jejich funkce a uplatnění je velmi podobné. Obzvláště spuštění IEO platforem je velkým lákadlem. IEO (úvodní nabídka mincí na burzách) nahrazují ICO, která byla velmi oblíbená hlavně v roce 2017. Vzestup burzovních mincí naposledy signalizoval bull run.

Tether bude nově i na Algorandu

Tether je zdaleka největším stablecoinem. To znamená, že jeho cena je přímo navázána na dolar. V podstatě se jedná o to, že společnost Bitfinex, která stojí za Tetherem, má uložené dolary, kterými kryje cenu tokenu. Tether nově přechází také na Algorand (primárně existuje na ETH jako ERC 20 token).

Algorand je novou PoS sítí z dílny Silvia Micaliho, který proměnil moderní kryptografii a získal za to také nejprestižnější cenu (Turingova cena) v rámci počítačových věd. Existence Tetheru na Algo blockchainu umožní Algorandu stát se více konkurenceschopným.

Stable coiny v podobě tokenů na smart chainech totiž umožňují překlenout jeden z největších problémů nynějšího světa kryptoměn a tím je cenová volatilita. Volatilita například brání podnikům v implementaci blockchainových řešení. Pro podniky by bylo problematické, kdyby ve velkém přijímaly kryptoměny a jejich cena následně poklesla.

Co číst dále:

TOP 5 mining zařízení pro rok 2020 – Těžte BTC efektivně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno