ZPRÁVY – BTC whales bohatnou na úkor chudých – ECB aktivuje nouzový režim

0
ZPRÁVY - BTC whales bohatnou na úkor chudých - ECB aktivuje nouzový režim

Podle nejnovějších údajů se výrazně zvyšuje množství mincí na takzvaných BTC whales wallet. Za tímto trendem může být i fakt, že whales rychleji množí svůj kapitál než retail tradeři a hodleři.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšel LIVE Trading. Mrkněte na něj, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se na odběr našich videí.

(Článek pokračuje pod videem)

BTC whales bohatnou na úkor chudých

Podle nejnovějších údajů se výrazně zvyšuje množství mincí na takzvaných BTC whales wallet. Co to vlastně jsou ty whales wallet? Jde o peněženky, kde je několik desítek tisíc BTC v hodnotách milionů až miliard USD. Za poslední léta se právě na těchto peněženkách nejrychlejším tempem shromažďují mince. Úplný opak můžeme sledovat na peněženkách ostatních držitelů mincí. Za tímto trendem může být i fakt, že whales rychleji množí svůj kapitál než retail tradeři a hodleři. I v tomto případě platí, že bohatí ještě více bohatnou a chudí jsou ještě chudší.

Onchain údaje ze dne 17. prosince 2018 ukazují, že v té době existovalo 91 adres s více než 10 000 BTC. Dnešní statistiky ukazují, že v současnosti počet vzrostl na 106. Data znázorňují, že množství whales wallet se zvýšilo za poslední 2 roky o 17 %.

Více o nárůstu BTC whales wallet se dočtete v tomto článku. (EN)

ECB aktivuje nouzový režim

Eurozóna čelí „bezprecedentnímu” hospodářskému poklesu, nejhoršímu od vzniku. Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagarde nastínila, jak bude fungovat ECB v nouzovém režimu, který se plánuje spustit. Evropská centrální banka ve čtvrtek neuskutečnila žádné změny ve svých programech na nákup aktiv včetně programu na nouzové nákupy v hodnotě 750 miliard EUR (832 miliard dolarů), který byl zaveden v březnu. Cílem rozsáhlého stimulačního balíčku je zmírnit část hospodářského šoku způsobeného koronakrizí. Lagarde potvrdila, že politici jsou připraveni tyto programy v případě potřeby rozšířit. Na odpověď, jak bude fungovat nouzový režim a kam se přerozdělí peníze, si ještě budeme muset počkat.

Celý článek si můžete přečíst zde. (EN)

V žádném případě nekupujte Bitcoin! Radí klientům americké banky

Bitcoin v posledních týdnech předvedl krásný comeback a po dumpu, který způsobila panika kolem koronaviru, už získal zpět většinu hodnoty. V průběhu sedmi týdnů zaznamenal růst ze 3 700 $ na současných 9 000 $ a lokální high se momentálně nachází na hladině 9 500 $. Americké banky však svým klientům radí, aby do Bitcoinu raději neinvestovali.

Možná tě bude zajímat: Vysoká škola tradingu – Produkt, který tě naučí úspěšně obchodovat na burze

Ekonomika kolabuje, ale akcie rostou

Je to trochu neuvěřitelné, jak se poslední týdny indexům daří růst. I přesto, že nová makrodata nejsou absolutně uspokojivá a budí spíše hrůzu, akciové trhy pumpují. Jak je něco takového možné? Odkud se ten kapitál na trzích bere? Proč se nakupuje a neprodává v současné situaci, která by rozhodně k růstu neměla až tak přispívat. Mnoho otázek, na které samozřejmě vůbec není snadné odpovědět. A přesná odpověď snad ani neexistuje… Můžeme jen spekulovat, zda jde o fake bullish růst, nebo jestli je to nejhorší už za námi.

Celou analýzu naleznete v našem článku.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

Co číst dál?

Fraktální analýza – BTC bude mít po halvingu velkou naději na růst – Naznačuje to tento graf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno