Zprávy – Celková kapitalizace kryptoměn prorazila $300 miliard – Top 5 velkých altcoinů, které těží z “altseason” – Google trends signalizují vstup nových peněz

0
Altcoin-altcoins-altcoiny-alt-alts

Kapitalizace všech kryptoměn prorazila hranici 300 miliard a ukazuje tak, že do prostoru tečou nové peníze. Google trends zase signalizují zájem běžných lidí o investici do Bitcoinu. Ta je kategoricky jednodušší než investování na burze a tudíž můžeme očekávat další příliv malých investorů. A také se dnes podíváme na největší altcoiny, které těží z nynější “altseason”.

Více informací – [Dokument] 10 milionů dolarů za jeden Bitcoin

Kapitalizace kryptoměn přes 300 miliard dolarů

Ještě na počátku minulého roku se celková kapitalizace kryptoměn pohybovala pouze lehce nad 100 miliardami dolarů. Dnes zde máme hodnotu 300 miliard pro všechny kryptoměny. Do kryptosvěta tak přitékají nové peníze.

Za poslední rok se celková tržní hodnota kryptoměn zvýšila třikrát a to už něco znamená. Trh ukazuje jednoznačnou vzestupnou tendenci a nyní již prakticky neexistují pochyby o tom, že bear market je u konce. Z technického hlediska samozřejmě musíme počkat na průraz 20 000 USD, ale trh naznačuje opravdu silnou tendenci vzestupu.

Vzestup kapitalizace kryptoměn má na svědomí i poměrně silný růst altcoinů. Ty většinou stoupají z hlubokých propadů, které často dosahovaly ztráty přes 90 %. Takovému růstu se říká “altseason”. Nynější vzestup by si ovšem spíše zasloužil název oživení altcoinů, protože propad, který zažily, byl opravdu drastický.

BTC dominance (podíl tržní kapitalizace BTC na celkové kapitalizaci všech mincí) je stále nad 60 %, i když jeví sestupnou tendenci. Příliv kapitálu do altcoinů žene celkovou tržní kapitalizaci směrem nahoru a to rychleji, než je tomu u BTC. Vložíte-li milion dolarů do BTC, tak to s cenou prakticky nepohne, pokud ovšem vložíte milion dolarů do menších altcoinů, tak jejich kapitalizace vystřelí jako raketa.

Top 5 velkých altcoinů za poslední týden

V následující části se podíváme na TOP 5 velkých altcoinů, kterým tato mini “altseason” prozatím svědčí nejlépe. Mezi velké altcoiny jsou zařazeny pouze projekty s kapitalizací vyšší než jedna miliarda dolarů.

Za poslední týden je jasným vítězem Tezos. Tezos je smart kontrakt platformou podobně jako ETH, Cardano, EOS a další. Tezos se stal jedním z největších ICO historie. Projekt vybral 228 milionů dolarů a od svého vzniku přinesl ICO investorům dolarový zisk v podobě sedminásobku investované částky.

Hned za ním se drží Chainlink. Síť decentralizovaných oraclů. Právě oracly zoufale chybí většině projektů, protože blockchainy nemají způsob, jak komunikovat s okolním světem a to oracly mění. V síti Chainlink budou uzly čerpat data např. z tradičních, burzovních systémů a převádět data do blockchainu. To je důležité např. pro smart kontrakty, aby mohly operovat s daty z reálného světa.

Binance coin se umístil na třetím místě. Tento týden by měl být spuštěn tajemný projekt Binance cloud. Dobře si vedly prakticky všechny burzovní mince a tak zde vidíme i Huobi token. Byl by zde také token burzy Okex (OKB), ale ten nemá uvedenou celkovou tržní kapitalizaci, takže s ním není možné kalkulovat.

Celý žebříček uzavírá Ethereum, které se chystá v roce 2020 konečně spustit svou verzi 2.0. To promění jádro celého systému a ETH 2.0 tak bude PoS síť místo nynějšího PoW.

Google trends signalizují zájem investorů

Google trendy ukazují zajímavý nárůst ve hledání fráze “Buy Bitcoin”. Ta je na konstantním vzestupu již jeden rok. Tento fakt ukazuje zájem retail investorů (malých investorů) o Bitcoin.

Důležité je obzvláště porovnání s rokem 2016 a začátkem roku 2017. Pokud se totiž nacházíme ve 4letých cyklech, tak budeme nyní na úrovni roku 2016. A podle údajů z Google Trends se momentálně nacházíme na dvojnásobném až trojnásobném zájmu o BTC (poměrově k roku 2016 a začátku roku 2017).

Tato tendence ukazuje, že Bitcoin se stává stále stabilnější součástí mainstreamu. Povědomí o Bitcoinu jako o úložišti hodnoty a králi digitálních měn je tak na vzestupu. Vzestupu ceny si v poslední době opět všimla mainstream televizní stanice CNBC. Ta přinesla zprávu o vzestupu nad 10 000 dolarů a podle komentátorů se jedná o začátek bull runu, který bude hnán institucionální aktivitou.

Co číst dále:

Tyto 2 oblíbené altcoiny zformovaly silný býčí pattern – Dočkáme se jejich prudkého růstu?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno