ZPRÁVY – Měsíční index FED se dostává do velké recese – Takový propad na burze jsme nikdy nezažili!

0
ZPRÁVY - Měsíční index FED se dostává do velké recese - Takový propad na burze jsme nikdy nezažili!

Globální trhy měly v pondělí historický den. Cena ropy klesla pod nulu a uzavřela obchodování na 36 dolarech za barel ropy. Takový podobný cenový propad jsme v průběhu celé historie obchodování ještě nezažili.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrkněte na ni, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se na odběr našich videí.

(Článek pokračuje pod videem)

Měsíční FED index se dostává do velké recese

Měsíční index Federální rezervní banky v Chicagu se propadl, což naznačuje, že USA vstoupily do recese. Index je určený k měření celkové hospodářské činnosti USA a inflačního tlaku. Je to vážený průměr 85 ukazatelů. Dokonce můžeme tento index FED považovat za ještě významnější, než je například S&P či DJI. Od roku 2009 se tak stalo poprvé, co tento index ukázal, že jsme v recesi. Je ale nutno podotknout, že krize teprve začala a propady jsou již nyní extrémní. Pokud by podobná situace pokračovala i během léta, může to mít katastrofální dopad na finanční svět. Mezinárodní měnový fond (MMF) rovněž prohlásil, že se blíží velká recese, která bude stát nejméně 9 bilionů dolarů.

Více o globálním problému a FED indexu se dočtete v tomto článku (EN).

Takový propad na burze jsme nikdy nezažili!

Globální trhy měly v pondělí historický den. Cena ropy klesla pod nulu a uzavřela obchodování na 36 dolarech za barel ropy. Takový podobný cenový propad jsme v průběhu celé historie obchodování ještě nezažili. Kolaps také způsobil, že globální akciové trhy výrazně ztratily na hodnotě a obchodníci opět začali v masách prodávat i ostatní komodity.

Více o propadu ropy a aktuální situaci na trhu se dočtete v tomto článku (EN).

Hacker ukradl $25 milionů z DeFi projektu!

Tak toto se opravdu často nevidí! Představte si, že se vám úspěšně podaří hacknout DeFi projekt a ukrást téměř 25 milionů dolarů v USDT a Ethereu. Co byste dělali? Zajeli si na dovolenou? Koupili nové auto, či rovnou ostrov? Anonymnímu hackerovi se podařilo pomocí hackerského útoku získat 25 milionů dolarů. Tyto peníze si ale nenechal. Vrátil je zpět firmě!

Více o útoku se dočtete v našem článku.

Benzín zdarma? Americká ropa padla na nulu

Nejenže se cena ropy propadla na několikaroční minimum, ale i na kontraktech CFD probíhají masivní výprodeje. Poptávka po ropě se v dubnu snížila na 29 milionů barelů na den a dostala se na čísla, která jsme naposledy viděli v roce 1995. Tato nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou se velmi rychle začala promítat i na ceně. V květnu bude přebytek, červnové futures se ale zatím obchodují na 21,4 USD. Ty květnové jsou momentálně na 1,5 USD. Jde o největší rozdíl v historii.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

Čtěte dál:

5 fundamentů, které tento týden nejvíce ovlivní cenu Bitcoinu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno