Člen Libra Association nabízí vysvětlení propadu trhu s kryptoměnami

0
marc bhagava bitcoin kryptomeny

Marc Bhargava – spoluzakladatel Tagomi – společnosti, která nedávno vstoupila do Libra Association – se rozhovořil o svých názorech na nedávný propad kryptoměn. Hodnota Bitcoinu za poslední dva týdny klesla o více než 10 %, některé altcoiny padly ještě více. Trh přitom od začátku roku zaznamenal slušný růst. Marc se rozhodl vysvětlit, proč se Bitcoin otočil směrem dolů a začal ztrácet na ceně.


Společnost Tagomi je propojena s deseti největšími kryptoměnovými burzami a velkými hráči v tomto odvětví a má tak skvělý přehled o aktuálním dění ve světě kryptoměn. Marc Bhargava tvrdí, že toto nové odvětví finančnictví není zdaleka tak odděleno od zbytku světa, jak si někteří mysleli a ovlivňuje ho aktuální dění.

Mnozí prominentní experti tvrdí, že z Bitcoinu se v posledních letech stal bezpečný přístav pro investory. Podle Marca to ale není pravda a kryptoměny jsou spíše vnímány jako riziková investice s potenciálem velkých zisků, kdy v těžkých obdobích je mají investoři tendenci prodávat

“BTC a krypto jsou v současnosti riskantní investice, podobné spíše investicím do nových technologií, než zlatu. Takže v době, kdy ceny ropy a akciové trhy padají, není překvapivé, že mnoho lidí prodává své coiny.”

Campbell Harvey – profesor mezinárodního podnikání na univerzitě Duke nedávno vyslovil podobný názor:

“Pokud by kryptoměna byly bezpečným přístavem pro investory, tak bychom viděli jen malý, pokles, nebo rovnou růst jejich ceny. Ale to se rozhodně neděje. Kryptoměna padly o více než 10 %. To podle mě napovídá, že v případě problémů ve světě, kdy si lidé uvědomují systémové chyby a trhy padají, se lidé uchýlí k bezpečným aktivům. Ale nešli hledat bezpečí v kryptoměnách, většina peněz se přelila do 10letých amerických dluhopisů. “


O tom jsme nedávno psali i v našem článku. Před dvěma týdny totiž nastala kuriózní situace, kdy padalo zlato, akcie (a také kryptoměny) a nebylo jasné, kam všechny ty peníze putují. Více se dočtete zde:

(článek pokračuje pod odkazem)

Zlato, akcie a také kryptoměny padají – Kde mizí všechny ty peníze?

Co si o tom myslím já?

Zatímco problémy s koronavirem (kvůli kterému padají akcie) a celkové zpomalení světové ekonomiky má negativní vliv na Bitcoin, jsem si 100% jistý, že trh s kryptoměnami by padal, i kdyby ostatní trhy rostly. Na tomto webu často píšeme o různých důvodech aktuálních propadů a současnou situaci jsme správně odhadli už začátkem února. Tomuto propadu předcházelo množství indicií a ty jsem shrnul v tomto článku.

Lví podíl na dnešní situaci má již samotný graf Bitcoinu, který prostě příliš dlouho stoupá. A jak se říká: co jde nahoru, musí jednou i dolu. Pro kryptoměny je tato korekce spíše požehnáním. Většina coinů si udržela alespoň část zisků a vzhledem k množství reálných pozitivních fundamentů můžeme očekávat, že tento downtrend je pouze dočasný a nedojde ani k testování nového dna.

Situaci nepomáhá ani fakt, že různí podvodníci, kteří v minulosti nahromadili množství BTC, teď po každém větším růstu prodávají svůj lup. Podle analýzy blockchainu na trh v krátké době přišlo 13 000 nových coinů.

A zatímco názor Marca Bhargava rozhodně neodmítám a věřím, že současná situace ve světě má na těchto propadech podíl, nechce se mi věřit, že jde o hlavní důvod. Jistě, někteří investoři ze strachu prodávají své coiny, ale další je zas nakupují “ve slevě” a navyšují tak před halvingem své pozice.

Kteří jednají správně? Těžko říct. My jsme se vás pomocí ankety zeptali, jak to aktuálně vidíte s Bitcoinem a výsledky jsou více méně jasné. A pokud jste ještě nehlasovali, tak směle do toho!

Dosáhl již Bitcoin své dno?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno