Kryptoměny mají šanci jako nikdy předtím – Rekordní pokles důvěry v banky nahrává BTC

0
PŘEHLED TRHU - Stojíme na počátku ekonomické krize? - Bitcoin dnes mírně klesá (-2 %)

Od Světové finanční krize v roce 2008 jsme nezažili tak radikální, tržní propady jako nyní. Banky tehdy ztratily důvěru mnoha investorů. Nestačily se z toho ještě ani vzpamatovat a opět jsou v problémech. To nahrává Bitcoinu a kryptoměnám obecně. V následujících řádcích se podíváme na to, proč mají kryptoměny obrovskou šanci na úspěch. 

Více informací – Holandská vláda využije blockchain v boji proti pandemii

Investoři bankám nevěří

Rok 2008 naplno odkryl křehkost finančního systému postaveného na bankách. Právě banky stály uprostřed krize, když poskytovaly půjčky lidem, kteří je nikdy nemohli splatit. Finanční krize nakonec odkryla fakt, že banky nemají situaci pod kontrolou, a když jde do tuhého, tak slepě spoléhají na to, že je stát zachrání.

A to se promítlo následně i do důvěry investorů v bankovní sektor. Investoři pochopili, že mamon bankéřů je prakticky bez hranic. Absence schopnosti předpokládat krizi také vedla k další nejistotě. Nikdo totiž vlastně neví, co se děje za zavřenými dveřmi bankovních institucí. Na následujícím grafu se můžete podívat na referenční index pro bankovní sektor.

Mezi léty 2007-2009 se bankovní index propadl téměř o 85 %. Je vtipné, že bankéři často kryptoměnám vyčítají jejich volatilitu a přitom bankovní sektor zažil prakticky identicky masivní propad jako Bitcoin při poslední bublině. Jak je vidět na obrázku, tak bankovní akcie nedosáhly ani ceny, kterou měly před finanční krizí a už jsou opět v problémech.

Nynější propad prozatím dosáhl maxima na 50 % ztráty hodnoty. To jsou samozřejmě obrovská čísla pro sektor, na kterém stojí nynější, finanční systém. A to je pouze začátek. Co nás bude čekat po měsících karantény nelze přesně předpokládat, ale trend, který je nastaven, je naprosto očividný. Pokračování ve ztrátě důvěry.

Ztráty pro banky = příležitost pro Bitcoin

Banky ztrácí kromě důvěry lidí také ekonomickou stabilitu. Samozřejmě se prozatím nemusí ničeho obávat, protože i když hospodaří naprosto katastrofálně, tak stát si nemůže dovolit nechat banky zkolabovat. To povede k dalšímu podlomení důvěry a je logické se ptát, kam se lidé obrátí.

Kryptoměny se nabízí jako naprosto jednoznačné řešení. Kryptoměny nabízí minimálně část služeb, které poskytují i banky. Primární výhodou je nicméně možnost být svou vlastní bankou. Pokud si někdo chce zajistit přístup ke svým penězům i v době krize, tak má očividné řešení. Založení vlastní krypto peněženky, která mu bude vždy k dispozici.

Kryptoměny v čele s Bitcoinem mají nyní naprosto fascinující příležitost prokázat svou hodnotu. Díky nestabilitě ve světě se může hlavně Bitcoin ukázat jako perfektní alternativa ke zkaženému systému financí 1.0. Jedna z věcí, kterou pro to každý majitel kryptoměn může udělat, je vysvětlení známým a přátelům, jak Bitcoin funguje a proč je právě tahle digitální měna potenciální cestou kupředu.

Důležité je ovšem také zmínit, že kryptoměny stále nejsou připraveny na celosvětovou adopci. Bitcoin je pomalý. Lighting Network funguje jen ve velmi omezeném režimu. Ani ostatní kryptoměny na tom nejsou tak dobře, jak by bylo potřeba. Ethereum zvládá jen stovky transakcí za vteřinu (tokenových – u ETH je to v desítkách), XRP je centralizovaná služba na financování Ripple a další kryptoměny také prozatím nestačí.

Jenže kryptoměny se vyvíjí každým dnem a brzy může nastat čas, kdy zvládnou nahradit původní, finanční systém. I to je jeden z důvodu, proč je rozumné být vlastníkem kryptoměn.

Co číst dále:

ZPRÁVY – Mezinárodní měnový fond ohlásil příchod recese – Huobi spouští obchodování s pákou x125

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno