Bitfinex představil nový nástroj – Shimmer odhalí manipulace na burze

0
Bitfinex představil nový nástroj - Shimmer odhalí manipulace na burze

Manipulování cen kryptoměn je dlouhodobým problémem ve světě virtuálních měn. Nejznámějším způsobem je pumpování a dumpování různých coinů. Pokud za manipulací stojí méně sofistikovaná velryba, ve výsledku na grafu vznikne formace Bart. Prudký pohyb jedním směrem za pár hodin (nebo i dní) vystřídá pohyb opačným směrem. Graf tak připomíná hlavu známé animované postavičky ze Simpsonů.

Bart pattern graf kryptoměny

Bart pattern – Co to je a nastal čas jej brát vážně?

Kromě Bartů se manipuluje i dalšími způsoby. Známý je například Wash Trading, při němž obchodník nakupuje vlastní objednávky, spoofing či layering. Tyto a mnoho dalších praktik však odhalí nový nástroj burzy Bitfinex – Shimmer.

Shimmer nastupuje na scénu

Shimmer je integrován přímo v matching engine burzy a analyzuje obchodní aktivitu na platformě včetně futures či margin účtů. Po odhalení podezřelé aktivity tým Bitfinexu dostane e-mail a situaci může okamžitě řešit.

Aby se omezilo množství planých poplachů, Shimmer zohledňuje i předchozí obchodní aktivitu jednotlivých účtů. To, co by bylo u jednoho účtu označeno za manipulaci, jinému účtu projde.

„Rozsáhlé kontrolování trhu a obchodní aktivity je důležité při provozování burzy, která má vedoucí postavení v sektoru. […] Bitfinex se rozhodl vytvořit vlastní moderní sledovací systém. To v budoucnu pomůže zajistit, že potenciální manipulační praktiky na burze nebudou možné,” uvedl výkonný technický ředitel Bitfinexu Paolo Ardoino.

Může vás zajímat: TOP 5 mýtů o Bitcoinu – Část první

Bitfinex ztrácí své postavení mezi kryptoburzami

Bitfinex byl kdysi největší burzou na trhu s kryptoměnami. V posledních letech ho ale předběhlo množství konkurentů. Prim převzala burza Binance, ale i Coinbase či Kraken rutinně dosahují větší objemy a začíná se dotahovat i Bitstamp.

Bitfinex tak musí modernizovat. Shimmer a podobné nástroje přitáhnou na platformu nové, ale i staré zákazníky.

Co číst dál?

NEO vývojáři právě odemkli 1,66 mil. tokenů – Čeká nás dump? – A co je nového s čínským Ethereem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno